Isad koju!

Pilt: Cliff / Vigeland Park #3

45. nädala väärt lugemine.

Võrdõiguslikkus vs. sundvõrdsustamine, rassiline diskrimineerimine, lapse kasvatamise kuu isade jaoks, teenindajad varem koju, FemF ja TEDx Tartu.

  1. Priit Tohver kommenteeris “Terevisioonis” muuhulgas ka Praxise ettepanekut kehtestada vaid isadele mõeldud koduse lapsekasvatamise kuu.
  2. Andres Maimik kirjutas, et tänapäeva võrdõiguslikkus erineb leninistlikust sundvõrdsustamisest.
  3. EIK intervjueeris Eestis elavaid mustanahalisi inimesi ja nende pereliikmeid, kes tõdesid, et viimasel ajal sagenenud rassivihast ajendatud solvamist ja pelglikkust tuleb ette nii tänaval kui ka arstikabinetis (!).
  4. ETV poliitikasaadete soolise esindatuse argine statistika: “Vabariigi Kodanikud” M3/N1 ja “Foorum” M5/N1.
  5. Võrdõigusvolinik loodab näha aega, mil keegi ei diskrimineeri kedagi, aga kui seda juhtub, siis osataks end ise kaitsta. Pakosta töö lõppemise mõttest lähtudes soovitame (üle) lugeda intervjuud endise voliniku Mari-Liis Sepperiga.
  6. Teenindaja on eelkõige inimene. Feministeerium toetab poodide sulgemisaja muutmise ideed.
  7. Rents kirjutab ronispordi feministlikust diskursusest, naljaga ja naljata.
  8. PEAB MINEMA: 21. novembril toimub Helsingis feministide kohtumine FemF 2015, kavas on ka inglise keelseid arutelusid!
  9. VÕIKS KA MINNA, AGA SIIS PEAB VALIMA: 21. novembril toimub ka TEDxTartu, registreeru siin!
  10. Nädala lugemissoovitus: Maari Põimi ja Kadri Aaviku “Alandamine kui isikupärane stiil?”

Loe eelmise nädala kokkuvõtteid siit.

0
FacebookTwitterEmail

Aita areneda Eesti feministlikul mõttel!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Valimisveskid jahvatavad

26.08–17.09 uudiskiri Koos riigikoguga alustasid tööd valimiskampaaniaveskid, avasime annetuskeskkonna, president toetas kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmist, aga räägime ka soolisest identiteedist. Lisaks…

Ikka koos, argiseksism ja Roosiaed

29.07–26.08 uudiskiri Augustis algas valimiskampaania, jätkus 19 kuud kestnud kuuma kartuli mäng kooseluseadusega, kogesime igapäevast seksismi ja mõtisklesime kõne üle,…