Isad koju!

Pilt: Cliff / Vigeland Park #3

45. nädala väärt lugemine.

Võrdõiguslikkus vs. sundvõrdsustamine, rassiline diskrimineerimine, lapse kasvatamise kuu isade jaoks, teenindajad varem koju, FemF ja TEDx Tartu.

  1. Priit Tohver kommenteeris “Terevisioonis” muuhulgas ka Praxise ettepanekut kehtestada vaid isadele mõeldud koduse lapsekasvatamise kuu.
  2. Andres Maimik kirjutas, et tänapäeva võrdõiguslikkus erineb leninistlikust sundvõrdsustamisest.
  3. EIK intervjueeris Eestis elavaid mustanahalisi inimesi ja nende pereliikmeid, kes tõdesid, et viimasel ajal sagenenud rassivihast ajendatud solvamist ja pelglikkust tuleb ette nii tänaval kui ka arstikabinetis (!).
  4. ETV poliitikasaadete soolise esindatuse argine statistika: “Vabariigi Kodanikud” M3/N1 ja “Foorum” M5/N1.
  5. Võrdõigusvolinik loodab näha aega, mil keegi ei diskrimineeri kedagi, aga kui seda juhtub, siis osataks end ise kaitsta. Pakosta töö lõppemise mõttest lähtudes soovitame (üle) lugeda intervjuud endise voliniku Mari-Liis Sepperiga.
  6. Teenindaja on eelkõige inimene. Feministeerium toetab poodide sulgemisaja muutmise ideed.
  7. Rents kirjutab ronispordi feministlikust diskursusest, naljaga ja naljata.
  8. PEAB MINEMA: 21. novembril toimub Helsingis feministide kohtumine FemF 2015, kavas on ka inglise keelseid arutelusid!
  9. VÕIKS KA MINNA, AGA SIIS PEAB VALIMA: 21. novembril toimub ka TEDxTartu, registreeru siin!
  10. Nädala lugemissoovitus: Maari Põimi ja Kadri Aaviku “Alandamine kui isikupärane stiil?”

Loe eelmise nädala kokkuvõtteid siit.

0
FacebookTwitterEmail

Lugu meeldis?

Toeta meid! Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Katuseraha, HPV vaktsiin ja tsiklinaised

19.11–09.12 uudiskiri Möödunud nädalatel rääkisime katuserahadest, vaktsineerimisest ja tsiklinaiste näitust ümbritsevast poleemikast. Uudiskirja lõpus leiad põnevaid feministlikke tegutsemis- ja lugemissoovitusi!

Ahistamisest, meil ja mujal

07.10–29.10 uudiskiri. Oktoober oli korraga õõvastav ja julgustav kuu: hulk Eesti naisi julges avalikult öelda, et nad on kogenud seksuaalset…