Me ei pea vabandama

Pilt: ETV, Hoffsomeratori abiga.

43. nädala uudishetkede top 10

Erandkorras mehed, teised tõelised inimesed, alkoholi reklaamipoliitika, Oma Keskuse abipalve, TEDxToompea, Balti pride marss, Tšiili kooseluseadus ja nädala lugemissoovitus.

  1. Neljapäeval esietendus Vabal Laval lavastus “Tõelised naised, tõelised mehed ja tõelised teised”. Meile meeldis, soovitame! Pileteid jagub veel novembri etendustele.
  2. “Tõelised…” lavastuses esinev Merike Kaunissaare kirjutas Sirbis pildist ühiskonna kehakeelena ja soolisest stereotüpiseerimisest.
  3. Riina Raudne arvas ETV saates “Kahekõne”, et statistikat vaadates ei peaks me väga palju vabandama, et soovime olukorda [alkoholi reklaamipoliitikat] rohkem kontrollida.
  4. OMA keskuse infokeskus vajab abi! Kavas on osta toole ja põrandalampe, et üritustel ja nõupidamistel oleks mugavam istuda ja valgem vaadata. Loe, kuidas aidata saad.
  5. TEDxToompea (!) lubab 13. novembril julgelt Eesti ühiskonna peeglisse vaadata. Programm täieneb, piletid müügis.
  6. Järgmine Balti pride’i marss toimub 18. juunil 2016 mööda Vilniuse esinduslikumat tänavat, Gediminase avenüüd pidi Bernardine pargini.
  7. Tšiilis jõustus teisipäeval Eestis jõustumist ootava kooseluseaduse sarnane seadus.
  8. Riigikohus mõistis neljapäeval õigeks noahoobiga oma elukaaslase tapnud naise, leides, et naine tegutses hädakaitse seisundis.
  9. ETV poliitikasaadete soolise esindatuse argine statistika: “Vabariigi Kodanikud” M4/N0 ja “Foorum” M4/N2.
  10. Nädala lugemissoovitus: Kristina Papsejeva “Pildikesi Paunverest ehk feministi teepaus” , Erandkorras Mehed ja All Male Panel näitlikustab, miks 9. punkt ikka ja jälle tähtis on.

Loe eelmise nädala kokkuvõtteid siit.

0
FacebookTwitterEmail

Lugu meeldis?

Toeta meid! Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Katuseraha, HPV vaktsiin ja tsiklinaised

19.11–09.12 uudiskiri Möödunud nädalatel rääkisime katuserahadest, vaktsineerimisest ja tsiklinaiste näitust ümbritsevast poleemikast. Uudiskirja lõpus leiad põnevaid feministlikke tegutsemis- ja lugemissoovitusi!

Ahistamisest, meil ja mujal

07.10–29.10 uudiskiri. Oktoober oli korraga õõvastav ja julgustav kuu: hulk Eesti naisi julges avalikult öelda, et nad on kogenud seksuaalset…