fbpx

Sõnastik: karud

Karulased on kiskjaliste seltsi kuuluv imetajate sugukond. Nädala sõna ei räägi sel korral neist.

Karud (ingl bears) on homomeeste kogukonna subkultuur, mille esindajad on karvased (skaalal paar karva kehal kuni nagu Wookiee) ning absoluutne enamus neist kannab üht või teist sorti ja suurust habet. Suur osa neist on kogukad ja maskuliinsed ning nende kehamass on suurem kui ühelgi teisel homomeeste grupil, sest karud armastavad oma keha sellisena nagu nad on. Karud väljendavad oma maskuliinsust karmivõitu või tahumatu välimusega.

Karud on iseloomult lõbusad, sõbralikud ja viisakad ning nendega on kerge suhelda isegi siis, kui on märgata teatud häbelikkust. Nende suurtes kehades on peidus lahkeimad südamed. Kui karu sulle näiteks baaris varbale astub või rahvarohkes kohas sinuga kokku põrkab, siis on tema see, kes esimesena vabandust palub, lootes, et ta sulle liiga ei teinud.

Karude subkultuur sai alguse 1980. aastate Ameerika läänerannikult ajendatuna sellest, et peavoolu homokogukond neid välimuse tõttu eemale tõukas. See lõi soodsa pinnase karuliikumise alguseks. Tänaseks on see soe, haarav ja karukallistusi jagav seltskond oma kaasava olemuse tõttu levinud kõikjal maailmas ning viiteid karude kultuurile leiab üha tihemini ka peavoolu meelelahutusest.

karud6
Mõmm!

Kas ka Tallinnas on karusid? Loomulikult. Eriti suur on nende kontsentratsioon karukultuuri festivali Tallinn Bearty ajal, 15.–17. aprillil. Neid võib näha näitustel LOVED Patarei Garaažigaleriis ja LA MASQUERADE sigaribaaris Fidel, Tallink Spa & Conference hotellis. Neid saab ka näpuga katsuda või nendega täitsa julgelt vestlusesse astuda, näiteks kultuuriteemalises vestlusringis BEARS, ART & AGEING sigaribaaris Fidel (reedel kell 15) või Põhjamaade karurühmituste avatud vastuvõtul OMA Keskuses (laupäeval kell 13). 

Tegemist on saripostitusega “sõnastik”. See on teejuht, millest läbinärimine aitab feminismi nähtamatut raamistikku mõista ja ühtlasi oma sõnavara parandada. Teisi sõnu loe siit. Kui soovid mingit sõna sõnastikus näha, kirjuta meile.

Toimetas Brigitta Davidjants.

4
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Sõnastik. Nõusolekuseadus

Nõusolekuseaduseks nimetatakse seksuaalvägivalla õiguslikku regulatsiooni, milles lähtutakse põhimõttest, et igasugune tahtevastane suguline läbikäimine on kuritegu.  Harilikult on seksuaalse enesemääramise vastased…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.