Milline Muumitegelane Sa oled?

Viimastel päevadel olen Facebookis näinud mitut sõpra tegemas testi “Milline Muumitegelane sa oled?”. Teised tuttavad jagavad kommentaarides enda tulemusi või äratundmisrõõmu, kui tulemused kattuvad. Mina ei pea testi tegema (aga tegin ikkagi), sest tean, et olen Nuuskmõmmik. Ta pole lihtsalt lemmik, vaid on ainus raamatutegelane, kellega ma päriselt suhestunud olen. Loe edasi “Milline Muumitegelane Sa oled?”

Saagu armastus ehk filmist “Carol”

Eesti kinodesse on jõudnud paljukiidetud ja auhinnatud film “Carol”, mis võlub oma sisulise ja visuaalse iluga maailma publikut. Kütkestava stiilitunnetusega kujutatud 1950. aastate New Yorgis kohtuvad kaks erineva looga tegelast. Jõukas abielunaine Carol (Cate Blanchett) üritab keset keerulist lahutusprotsessi oma tütre nimel tugevaks jääda, noor poemüüja ja fotograafiahuviline Therese (Rooney Mara) aga alles otsib teed selleni, mida ta elus tahab. Loe edasi “Saagu armastus ehk filmist “Carol””

Ütle mulle, kes on su voodis, ja ma ütlen sulle, kes oled sina

Sugu, seksuaalsus, identiteet, armastus… Küll on hea, kui kõik on selgepiiriliselt määratletud ja sildistatud. Kohtuvad üks tüdruk ja üks poiss, tunnevad tunnet, mida nimetatakse armumiseks, pühitsevad selle seksiga sisse nii, nagu see looduse poolt määratud on, ja korralik paar on valmis. Lihtne, selge, õige. Loe edasi “Ütle mulle, kes on su voodis, ja ma ütlen sulle, kes oled sina”