Meist

Feministeerium on sõltumatu feministlik veebiväljaanne. Meil on toredad külalisautorid ja -illustraatorid (2018. aastal oli neid 64!) ja ootame väga kaastöid. Eriti ootame päevakajalisi lugusid, aga teretulnud on kõik feministlikku vaatenurka avavad tekstid ja pildid, kuulugu need poliitika, kultuuri või “naisteka” valdkonda. Meie eesmärk on pakkuda hästi argumenteeritud arvamuste mitmekesisust, mitte ühte kitsast vaatenurka (õiget feminismi). Kirjutada võib nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Toimetus jätab endale õiguse valida, millised kaastööd avaldatakse. 

Huvi korral võta toimetusega ühendust aadressil info@feministeerium.ee. Kui tahad konkreetse toimetajaga ühendust võtta, siis kirjuta eesnimi@feministeerium.ee. 

 

Aet Kuusik

Aet Kuusik on Feministeeriumi toimetaja. Ta on keeleinimene – toimetanud raamatuid ja muid tekste, aga teinud käe valgeks ka dramaturgina, osalenud Tallinna Ladyfesti korraldamises ja Woolfi foorumi esimestes sammudes. Talle pakub muu hulgas erilist huvi queer-perspektiiv, ebavõrdsuse ja võimusuhete koosmõju, samuti loomade õigused. Aedi eeskuju on ta kass, kellel on tähelepanuväärne omadus mitte kunagi tühja rapsida.

 

Jana Tšerkašina

Jana Tserkasina on Feministeeriumi venekeelsete artiklite toimetaja. Janal on majandus- ja finantsharidus ja ta töötab ka ärikonsultatsioonibüroos. Vabal ajal kirjutab Jana tekste feminismist ja karjäärist ning peab karjääri- ja enesearendusteemalist blogi.

 

 

Kadi Viik

Kadi Viik on Feministeeriumi toimetaja. Ta on ka päris ministeeriumis töötanud, kuid DIY-ministeeriumis on lõbusam. Riigiteataja on siiski siiani üks ta enimkülastatud lehekülgi. Ta rõõmustab, kui inimesed võtavad ise oma elud kätte, kui poliitika neile jalgu jääb, näiteks oma kooselusid registreerides.

 

Nele Laos

Nele Laos on Feministeeriumi projektikoordinaator ja uudiskirja koostaja. Erialalt on ta kultuurikorraldaja ja Tallinna Ülikooli sotsioloogia magistrant, südames vasakfeminist ja aktivist. Ta on osalenud Ladyfest Tallinna kultuurifestivali korraldamises.