Meist

Feministeerium on sõltumatu feministlik veebiväljaanne. Meil on toredad külalisautorid ja -illustraatorid (2017. aastal oli neid 55!) ja ootame väga kaastöid. Eriti ootame päevakajalisi lugusid, aga teretulnud on kõik feministlikku vaatenurka avavad tekstid ja pildid, kuulugu need poliitika, kultuuri või “naisteka” valdkonda. Meie eesmärk on pakkuda hästi argumenteeritud arvamuste mitmekesisust, mitte ühte kitsast vaatenurka (õiget feminismi). Kirjutada võib nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Toimetus jätab endale õiguse valida, millised kaastööd avaldatakse. 

Huvi korral võta toimetusega ühendust aadressil info@feministeerium.ee. Kui tahad konkreetse toimetajaga ühendust võtta, siis kirjuta eesnimi@feministeerium.ee. 

 

Aet Kuusik_Foto_Vallo Kruuser1

 Aet Kuusik

Aet Kuusik on Feministeeriumi toimetaja. Ta on keeleinimene – toimetanud raamatuid ja muid tekste, aga teinud käe valgeks ka dramaturgina, osalenud Tallinna Ladyfesti korraldamises ja Woolfi foorumi esimestes sammudes. Talle pakub muu hulgas erilist huvi queer-perspektiiv, ebavõrdsuse ja võimusuhete koosmõju, samuti loomade õigused. Aedi eeskuju on ta kass, kellel on tähelepanuväärne omadus mitte kunagi tühja rapsida.

 

bri

Brigitta Davidjants

Brigitta Davidjants on Feministeeriumi toimetaja ning armastab üle kõige kirjutamist, alates ajakirjanduslikest ja lõpetades teadustekstidega. Eriti huvitab teda vähemustemaatika ja et seda paremini mõista, on ta kaevunud rahvuslikkuse uuringutesse. Ta usub akadeemia ja aktivismi sümbioosi võimalikkusesse ning tegeleb vabal ajal muusikaga, nii praktiliselt kui ka teoreetiliselt. 

 

Kadi profiilikas

Kadi Viik

Kadi Viik on Feministeeriumi toimetaja. Ta on ka päris ministeeriumis töötanud, kuid DIY-ministeeriumis on lõbusam. Riigiteataja on siiski siiani üks ta enimkülastatud lehekülgi. Ta rõõmustab, kui inimesed võtavad ise oma elud kätte, kui poliitika neile jalgu jääb, näiteks oma kooselusid registreerides.

 

8VK_0498

Nele Laos

Nele Laos on Feministeeriumi projektikoordinaator ja uudiskirja koostaja. Erialalt on ta kultuurikorraldaja ja Tallinna Ülikooli sotsioloogia magistrant, südames vasakfeminist ja aktivist. Ta on osalenud Ladyfest Tallinna kultuurifestivali korraldamises.

 

 

Jana Tšerkašina

Jana Tserkasina on Feministeeriumi venekeelsete artiklite toimetaja perioodil oktoober 2018 kuni aprill 2019. Janal on majandus- ja finantsharidus ja ta töötab ärikonsultatsioonibüroos. Vabal ajal kirjutab Jana tekste feminismist ja karjäärist ning peab karjääri- ja enesearendusteemalist blogi.