Naistele ja tüdrukutele hügieenitarbeid koguv algatus “Solidaarne naistepäev” tuleb taas

Tähista naistepäeva solidaarselt ja anneta Eestis elavatele vähekindlustatud naistele ja tüdrukutele hügieenitarbeid. Solidaarse naistepäeva heategevuskampaania korraldajad kutsuvad üles oma panust andma kuni 10. märtsini. Toetada saad tehes rahalise annetuse või tuues hügieenitarbed Tallinnas, Viimsis, Pärnus, Tartus, Kuressaares ja Paldiskis asuvatesse kogumispunktidesse.

Statistikaameti andmetel elas Eestis 2018. aastal suhtelises vaesuses 21,7% Eesti elanikest ja absoluutses vaesuses 2,4% Eesti elanikest. Paljudel neist on raskusi endale nii toidu kui ka igapäevaste hügieenitarvete tagamisega. Igapäevase hügieenitarvete alla kuuluvad samuti menstruatsiooni ajal kasutatavad tooted, mis on kallis ja pidev kulu ning mille tarbimisest loobuda ei saa. Paljudel naistel ja tüdrukutel puuduvad ressursid hügieenitarvete ostmiseks, mistõttu võivad nad igal kuul jääda eemale ühiskonnaelust – koolist, töölt, huviringidest.

Selle ennetamiseks toetatakse hügieenitarvetega Toidupanka, Tartu Naiste Tugi- ja Teabekeskust ja Eesti Pagulasabi. Algatust toetavad Coop Eesti, Elkel OÜ (www.ultrawings.eu), Bio4You ökopood, Eros Butiik ja Kodupaber AS.

Rannaääre (vasakul) ja Laos (paremal) tahavad naistepäeva teisiti tähistada

Solidaarset naistepäeva korraldavad aktivistid Kristel Rannaääre ja Nele Laos. Rannaääre tähistab naistepäeva tavapärasest teisiti juba mitmendat korda: “Olen ennegi naistepäevale otsinud suuremaid väljundeid, kui ainult lillede kinkimine ja saamine”. Solidaarse naistepäeva kampaania toimub juba teist korda. 2019. aastal annetas 423 inimest kokku 6830 eurot. “Lilli ma ei söö ja šokolaadi suudan ise osta. Millest ma puudust tunnen, on õlatunne. Unistan, et Eesti võtaks eeskuju Šotimaast, kus hiljuti läbis esimese lugemise eelnõu muuta menstruatsiooni jaoks vajalikud hügieenitooted kõigile tasuta kättesaadavaks,” lisas Laos.

Lisainfo ja andmed annetuse tegemiseks leiad Facebooki üritusest.