Pätt püünele, lipp hambusse

Eesti Ekspressi tellijatele on käima lükatud kampaania, mille võitja saab põnevusreisi Floridasse. Välireklaamil on Imre Araka nägu ja seda saatmas tekst: „On inimesi, kellega sa ei tihka kohtuda. Sa ei peagi. Me teeme seda sinu eest.“ Reklaami allservas seisab: „Eesti Ekspress nr. 1349 intervjueeris endist allilmaliidrit“. Kummaline sõnavalik, üllatav reklaaminägu, huvitav ajastus – kas te ei leia?
Loe edasi “Pätt püünele, lipp hambusse”

Kuidas mõjutavad soostereotüübid noorte karjäärivalikuid?

Soolise palgalõhe probleemist saame rääkida siis, kui samaväärse töö eest saadakse erinevat tasu põhjendamatult. Sooline palgalõhe on seotud soostereotüüpsete hoiakute ja arusaamadega. Stereotüübid on üheülbalised üldistused, mis seostavad üksikisiku teatud omadusi ja võimeid tema sooga, ehitades üles lihtsustatud kujutelmasid, mille järgi „mehed on niisugused“ ja „naised on naasugused“ või „õige mees/naine peab olema selline“. Loe edasi “Kuidas mõjutavad soostereotüübid noorte karjäärivalikuid?”

“Kaunid hetked perega” ehk pühadestressi maandamisest

Milline on kõige harjumuspärasem jõulumeeleolu? Kirjeldaksin seda kui ärevat alarmpasunahüüdu, mis moondub advendiverstapostide möödudes ja punase kalendrinädala saabudes põgenemistungiks etnorahvuslikult pakendatud „pühaderahu“ eest (loe: olgu see Vahemeri põgenike surnukehadest jõuluõhtuks puhtaks küüritud!). Loe edasi ““Kaunid hetked perega” ehk pühadestressi maandamisest”

MEENUTAME: TOP 20 kõige kahjustavamat noortenõu Dr. Noormannilt*

Feministeerium rõõmustab: alanud on uus ajajärk virtuaalse noortenõustamise kvaliteedis! Seksuaaltervisealaste šokidiagnooside ajastu on oma lõpu leidnud ja tänavu oktoobrist nõustavad Delfis noori Eesti Seksuaaltervise Liidu spetsialistid. Jõudu ja järjepidevust töös! Hea teada, et senine moralistipositsioon ja ebausaldusväärne teave, (ohvri)sildistamine ja olematute haiguslike seisunditega spekuleerimine Dr. Noormanni nime alt on ajalugu. Loe edasi “MEENUTAME: TOP 20 kõige kahjustavamat noortenõu Dr. Noormannilt*”