“Ma tahan vägistada teid” ehk miks nõusolekupõhine seksuaalharidus peaks olema igas Eesti koolis
Kätri Kiilberg räägib ühe piireületava "nalja" valguses, kuidas nõusolekupõhine seksuaalharidus interneti misogüünsusele vastumürki pakub.
Kui küla vägistab: Dominique Pelicot’ kaasus
Elise Rohtmets kirjutab, mida Prantsusmaa massivägistamise juhtum ütleb seksuaalvägivalla ja nõusolekuseaduse jah-mudeli vajaduse kohta.
Oktoobri kultuurisoovitused: nurjatud jutud, veenev veganlus ning ronimine
Oktoobris soovitame külastada nurjatut jutuvestmisõhtut ja lavastust "ühiskondlikult kahjulikest elementidest", mõelda veganlusele ning minna ronima.
Ajaloolane Milvi Martina Piir: „Pole midagi igavamat kui rodu musti ülikondi ümber koosolekulaua“
Õppekirjanduse puhul sõltub lõpptulemus kahest fundamentaalsest momendist. Kõigepealt autori väärtuspositsioon. Teisisõnu hoiak ja meelestatus ajaloolise materjali suhtes, suutlikkus teadvustada oma alateadlikke eelistusi, mahavaikimisi ja vaimseid pimetähne.
Kas naiste osakaal ajalooõpikutes on valikute küsimus?
Võib vaielda selle üle, kas naistega seotud tegevusi on peetud vähem tähtsaks või jäid naistele tegevused, mida peeti vähemtähtsaks. Pigem mõlemat.
Hirm ja jälestus Tartu Ülikoolis
Juulis võtsime koos kolleegiga initsiatiivi koostada avalik pöördumine, et väljendada sügavat muret selle üle, kuidas ülikooli juhtkond otsustas Viljandi kultuuriakadeemia direktori toime pandud ahistamisele reageerida.
Hea linnaruum aitaks meestel autosõltuvusest vabaneda
Meil pole vaja, et liikluskorraldus lähtuks äärelinnas elava meessoost perepea vajadustest, sest see sõidab igas mõttes üle naistest, lastest, ratturitest, kepiga, rulaatoriga või ratastoolis liiklejatest, autorataste all surma saanud lemmikloomadest, kelle kohta isegi arvet ei peeta.
Septembri kultuurisoovitused: arutelu kodanikuvabadustest, Bambie Thug ja dräägetendus
Feministeeriumi toimetus soovitab erinevaid kultuurisündmusi, millest sügise hakul tasuks osa saada.
Baltisaksa kunstniku Elisàr von Kupfferi “Fašistlikud femboyd”. Intervjuu ajaloolase Ben Milleriga
Ben Miller on ajaloolane, kes on uurinud geide vabastusliikumise rassistlikku ajalugu alates sõdadevahelisest Weimari Saksamaast kuni 1970ndate San Francisconi. Siinses intervjuus räägib ta lähemalt Eesti aladel sündinud Baltisaksa kunstnikust Elisàr von Kupfferist.
Kristi Saare rahaasjadest paarisuhtes: Ükski varasuhe ei kaitse sind pahatahtlikkuse eest
Kuidas korraldada rahaasju paarisuhtes? Vestlesime Kristi Saarega raha ja võimu seostest, ebamugavate vestluste pidamisest, varasuhete reguleerimisest, laste planeerimisest ja pensionilõhest.
Sootundlik linnaruumi planeerimine Viini näitel
Feministeeriumi praktikant Stefanie Blümel kirjutab, mil viisil Viini linn juba aastakümneid linnaruumi planeerimisel naiste ja teiste vähemustega arvestab.
Madle Lippus: Linnaruumi loomisel tuleb mõelda erinevatele gruppidele, et see oleks mugav, turvaline ja ligipääsetav kõigile
Hedi Tammsalu vestles Tallinna abilinnapeaga linna väljakutsetest, 15 minuti linna kontseptsioonist, üüriturust ja uue eluasemepoliitika vajadusest.