Töötuba: Räägime rahast!

Telliskivi 60a/3

Raha on feministlikus avalikkuses vähe käsitletud teema. Räägitakse küll soolisest palgalõhest ja õiglasest palgast, kuid vähem arutletakse küsimuse üle, kuidas feministid rahast mõtlevad ja sellega ümber käivad. Töötuba kutsub mõtestama oma isiklikku suhet rahaga ja arutlema, kuidas see paigutub laiemasse ühiskondlikku konteksti.

Psühholoogid ütlevad, et inimeste rahakäitumine on harva ratsionaalne. Finantskäitumist mõjutavad pigem emotsioonid, lähedaste inimeste arvamused ja ühiskondlikud trendid kui kaine andmeanalüüs. Rahaotsused ei sünni Exceli tabelis, vaid õhtusöögilauas, ning rahaline väärtus ei ole kohe kindlasti kõige tähtsam kriteerium, millest otsused juhinduvad.

Töötuba pakub võimaluse küsida endalt, millised isiklikud ja ühiskondlikud tegurid mõjutavad sinu suhet rahaga. Kust pärinevad sinu hoiakud raha suhtes? Milliseid lugusid sa endale raha kohta jutustad? Millised tunded, hirmud või lootused sul rahaga seonduvad? Kuidas sa rahaotsuseid langetad? Kes ja mis sinu rahalist käitumist mõjutab? Kuidas mõjutab sinu suhet rahasse sugu? Kas kohandud oma rahakäitumuses ühiskondlike normidega või astud nendega vastuollu? Mida sooviksid oma hoiakutes või käitumises muuta?

Töötuba ei tegele küsimusega, kuidas rohkem raha teenida. Me ei paku näpunäiteid, kuidas rahaenergia liikuma panna, ei meisterda külluse talismane, ei jaga rahatarkust ega investeerimisnõuandeid. Vestleme sellest, kuidas aina kuumenevas kapitalistlikus maailmas toime tulla ning kuidas me feministidena rahast mõtleme, räägime ja seda kasutame.

Registreeri end osalejaks siin.

Kohtumine toimub 20. mail kell 18-20 Telliskivi 60a/3 4. korrusel Väe ruumis. Sisse pääsemiseks vajuta kas nr 12 (Feministeerium) või helista 53308262.

Üritust toetab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium strateegilise partnerluse raames.