Emadus ja teadus, sõja ja rahu muutunud mõisted ning kohalik rahvusvaheline kväärikunst. Märtsi kultuurisoovitused
Teadusajakirjanik Asja Kazantseva, kes kolis Venemaalt Gruusiasse pärast seda, kui ta välisagendina profileeriti ja mitu korda vahistati, on andnud blogijale Irina Shikhmanile pika intervjuu.
Seksism ja homofoobia ei ole teadus
Kõige olulisem rahvastikupoliitika ülesanne on keskenduda olemasolevatele inimestele väärika ja turvalise elu ja võrdsete võimaluste pakkumisele selle asemel, et naisi sünnitama suunata.
Vastulause Martin Ehalale. Rahvastikukrahhiga hirmutamine kui moeasi
Eelmisel nädalal tähistati mitmel pool üle maailma trans inimeste nähtavuse päeva (Trans Day of Visibility). Eesti suurim päevaleht Postimees otsustas sel puhul avaldada artikli, kus arvamustoimetuse juht, keeleteadlane Martin Ehala otsib seost seost “äärmusfeminismi” ja rahvastikukriisi vahel, põimides vahele andmeid “homoseksuaalsuse ja soovahetuse epideemiast”.
Tuule keeras moodsa elumaja ette, avas pagasiruumi ning võttis sealt kindad ja labida. Ilma nendeta ta kliendi juurde ei läinud
Kiilaspea ja väiksed rinnad. Alvar Loogi juhtum
Taolistele lahmivatele hinnangutele reageerimine, olgu need ilmunud anonüümselt lehesabades, sotsiaalmeedias või mujal oma nime all, tundub paljudele naiivne ja üliemotsionaalne. Sellised kommentaarid ja arvamused on naiste suhtes norm, mitte erandite jada.
Puugi magus elu. Aktivisti argipäevast, naljaga ja naljata
Seda kirjatükki innustasid mind kirjutama arvukad artiklid peamiselt portaalides Objektiiv ja Uued Uudised, kuid ka mujal, kus targad ja vihased mehed sõna saavad.
Vahetuses trussikud ehk Kuidas kasvatada poissi ja tüdrukut
Lasteriiete värvikoodidest pole pääsu, ka siis kui lapsed ise mässavad.
Vastulause: isadel lastega tegelemine keelatud!
Ärme võtame lastelt seda võimalust ära oma isadega senisest rohkem aega koos veeta just väikelapseeas!