Viimsepäeva hommik (tööd jagub edaspidigi)

Foto: Chris Piascik, The Clash, Flickr CC

40. nädala uudishetkede top 10.

Viimsepäev on käes, palgalõhe, uus venekeelne telekanal, kooseluseadus, rassismikool, tõlkeabi vajavad varjupaigataotlejad ja elu moslemina Eestis.

  1. Täna lahkub soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kohalt Mari-Liis Sepper. Loe tema ERRile ja EPLile antud intervjuusid.
  2. “Tõelised mehed, tõelised naised ja tõelised teised” esinejad on julged Tõelised Mehed, Naised, Kväärid, Dräägid, Tädid, you name it. Nende Hooandja pole asjata, anna hagu!
  3. EIK pakub varjupaigataotlejatele tasuta õigusabi, kuid taotlejate arvukuse tõttu ei ole neil enam tõlkekuludeks raha. Aita välja!
  4. Esmaspäeval kogunes esimest korda soolise võrdõiguslikkuse nõukoda, mis hakkab esmajärjekorras tegelema palgalõhega. Nõukoja liikmete nimekiri on aukartustäratavalt uhke!
  5. Kauaoodatud rahvusringhäälingu uus venekeelne telekanal ETV+ läks eetrisse!
  6. Võrdõigusvolinik algatas ligipääsu märgikampaania “Siia saab”, millega saab teada anda, et sinu keskkonda on oodatud erinevate vajadustega inimesed.
  7. Jürgen Rooste jätkas rassismikooli – kolmas osa.
  8. Riigikogu saadikud valmistuvad algatama kooseluseaduse rakendusseaduse eelnõu, mis võimaldaks mullu sügisel vastu võetud kooseluseadusel uue aasta alguses jõustuda. Hoiame silma peal.
  9. Perega Saaremaal elav Kätlin Hommik-Mrabte rääkis saates “Hommik Anuga”, milline on moslemi elu Eestis.
  10. Nädalavahetuse lugemissoovitus:  Christian Veske intervjuu Raewyn Connelliga: “Neoliberalism on tohutult muutnud maskuliinsuse loomise tingimusi

LOE LISAKS SEPTEMBRIKUU LUGUDE TOP3:

8 võimalust aidata pagulasi ja varjupaigataotlejaid

“Meil on ka midagi öelda”

Intervjuu Marina Kaljurannaga

Loe eelmisi kokkuvõtteid siit.

0
FacebookTwitterEmail

Lugu meeldis?

Toeta meid! Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Katuseraha, HPV vaktsiin ja tsiklinaised

19.11–09.12 uudiskiri Möödunud nädalatel rääkisime katuserahadest, vaktsineerimisest ja tsiklinaiste näitust ümbritsevast poleemikast. Uudiskirja lõpus leiad põnevaid feministlikke tegutsemis- ja lugemissoovitusi!

Ahistamisest, meil ja mujal

07.10–29.10 uudiskiri. Oktoober oli korraga õõvastav ja julgustav kuu: hulk Eesti naisi julges avalikult öelda, et nad on kogenud seksuaalset…