fbpx

Kriisitelefon, presidendi tunnustus ja valimised

Pildi joonistas Jarõna Ilo

Vaatame tagasi möödunud kuu uudistele Eestist ja välismaalt ning jagame veebruari põnevamaid üritusi. Aasta alguses alustas Eestis tööd ohvriabi kriisitelefon, Riigikogu valimiskampaania jätkas väsitavalt täistuuridel ja Pille Tsopp-Pagan sai üle-euroopalise naistevastase vägivalla vastu võitleva organisatsiooni presidendiks.

Uus ohvriabi kriisitelefon

To see the Aside click here.To hide the Aside click here.
Kriisitelefoni number on 116 006. Helistamine on tasuta. Suhelda saab ööpäev läbi eesti, vene ja inglise keeles. Helistaja võib jääda anonüümseks. Töötab ka veebileht Abi palunabi.ee.
Sellest aastast on võimalik kiiret nõu küsida ohvriabi kriisitelefonil, mis on mõeldud inimestele, kes on langenud süüteo, hooletuse või halva kohtlemise ohvriks või on kogenud füüsilist, vaimset, majanduslikku või seksuaalset vägivalda. Seni kriisitelefonile helistanud inimestest ja nende muredest on ülevaate teinud Delfi ja Eesti Ekspress.

President tunnustas ohvriabi korraldajaid

President Kersti Kaljulaid tunnustas Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva eel riigi teenetemärkidega 112 inimest, sh naistearstidena töötavaid Kai Parti ja Made Laanperet ning naha- ja suguhaiguste arst Kadri Sikku, kes on aidanud luua seksuaalvägivalla abi keskused Tartu ülikooli kliinikumis, Lääne-Tallinna keskhaiglas, Pärnu haiglas ja Ida-Viru keskhaiglas.

Valimised

Delfi interaktiivsele graafik-kaardile on kokku koondatud üle-eestilised valimisnimekirjad, mille erakonnad on vabariigi valimiskomisjonile esitanud. Valimisnimekirjades on suurim naiste osakaal rohelistel ja vähim on naisi konservatiivse Isamaa valimisnimekirjas. Valimiste valvurid kutsuvad ebaausatest kampaaniavõtteist teada andma aadressile valimistava@heakodanik.ee.

Jaanuaris tähistasime koos sõpradega EKKMi kohvikus neljandat tegutsemisaastat!

Eesti

Välismaa

Reedel kell 15 on IDA raadio eetris järjekordne podcast “Ära kaaguta!”, mille läbiv teema on seekord poliitika. Külla tuleb kriitik Rebeka Põldsam.

Tegutse!

Lugemissoovitused

3
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Naised on riigi vaenlased?

Elasin viimast aastat Poolas – olin siis kuueaastane –, kui minu koduküla lähedal randus Taani kodanikeliikumise Naised Lainetel abordilaev. Langenorti-nimelisel…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.