Keks punastel joontel ja tärkavad omaalgatused

Vaatame tagasi möödunud kuu uudistele Eestist ja välismaalt ning jagame aprilli põnevamaid üritusi. Alates märtsist jälgisime, kuidas EKREIKE koalitsiooniplaane tehes naiste kehalise autonoomia piiramise teemat avas ja kuidas koos kevadega on tärganud uued liikumised, vastupanu ja solidaarsus.

Valitsuse moodustamine

Keskerakond, Isamaa ja EKRE alustasid võimukõnelusi ja allkirjastasid koalitsioonileppe. Riigikogus toimus uue koosseisu esimene istung. “AK. Nädal” võttis kokku valimistele järgnenud arengu. Ajakirjandusväljaanded mujalt maailmast toovad uuest koalitsioonist kirjutades esile peamiselt EKRE pääsu valitsusse.

Meeleavaldused

Kevadega koos tärganud vabakond teeb juba mitmendat nädalat häält. Märtsis avaldati meelt Toompeal kliimastreigil, Stenbocki maja ees koalitsioonikõnelustel ja Vabaduse väljakul meeleavaldusel “Jah vabadusele, ei valedele”. Delfi TV ülekannet meeleavaldusest koos Feministeeriumi kollektiivi ühise pöördumisega vaata järele siit. Sel pühapäeval toimub Tallinna Lauluväljakul Kõigi Eesti Laul!

Naiste kehaline autonoomia

Koalitsiooni moodustamise konsultatsioonide alguses tegi EKRE ettepaneku abordi riiklikku rahastamist vähendada ja Martin Helme solvas teleeetris naistearste. Ettepanek ei saanud teiste partnerite toetust ja naistearstid selgitasid, et abortide vähenemisele aitab kaasa hea ja kõikehõlmav seksuaalharidus ning mitmekülgne ja hinnangutevaba ravi.

Feministeeriumi lipp meeleavaldusel “Jah vabadusele, ei valedele”. Foto Ken Mürk

Eesti

Välismaa

Aita arendada kohalikku feministlikku mõtet ja tegu — anneta siin!

Tegutse!

Lugemissoovitused