3 kiiret küsimust: mitmekesisuse ekspert Lisa Ann Cooper

Aprilli alguses korraldasid Eesti Inimõiguste Keskus ja Eesti mitmekesisuse võrgustik mitmekesisuse kokkulepe seminari, kus räägiti töö-, pere- ja eraelu tasakaalust. Seminari peaesineja oli mitmekesisuse juhtimise valdkonna tippekspert Lisa Ann Cooper Norrast, kes rääkis enda kogemustest ettevõtete mitmekesisuse nõustamisel. Küsisime temalt kolm kiiret küsimust.

Miks on töö- ja pereelu ühitamine ühiskonnale ja tööandjatele oluline?
Töö- ja pereelu tasakaal tagab töötajate vaimse heaolu ja panustab üldisesse õnnetundesse. Sellel on aga otsene mõju töötajate produktiivsusele ja igaühe võimele ühiskonda panustada. Töö- ja pereelu tasakaalu teemal on oluline roll ka töökeskkonnas soolise mitmekesisuse tagamise seisukohalt, kuna uuringud näitavad, et naised on edukad töökeskkondades, kus töö- ja pereelu ühitamine on ettevõtte strateegia osa.

Euroopas on praegu rahutu aeg, kuidas me peaks sellises kontekstis mitmekesisuse teemaga edasi liikuma?
Mitmekesisus on olulisem kui kunagi varem. Tsiteerides Albert Einsteini: „Probleeme ei saa lahendada sama mõtlemisega, millega me need lõime.“ Mitmekesisus on reaalsus ja mõjutab meie elu positiivselt, kui me suudame seda strateegiliselt juhtida.

Millist kasu saavad naised heast mitmekesisuse juhtimisest töökeskkonnas?
Heast mitmekesisuse juhtimisest töökeskkonnas saavad kasu kõik inimesed! Naiste seisukohalt on olulised kaasavad praktikad. Praktikad, mis tagavad töö-ja pereelu tasakaalu, praktikad, mis tagavad, et erinevused on austatud, praktikad, mis tagavad õiglase värbamise ja talendi arengu ning praktikad, mis keskenduvad sellise töökeskkonna loomisele, kus mõistetakse, et mitmekesised grupid võtavad vastu paremaid otsuseid ja sellistes gruppides sünnib innovatsioon.