Menopaus ja perimenopaus. Mis need on ja keda need puudutavad? 26.05.2022 Marie Abel (Peri)menopausi on vaadeldud kui naiste “realiseerimistähtaega”, kuna pärast seda ei saa nad enam täita oma “tähtsaimat funktsiooni” ehk laste sünnitamist.
Miks on süütuse ja neitsilikkuse ülistamine ohtlik? 13.11.2019 Marie Abel, Hedda Lippus, Liiri Oja Teiseks, naiste ja tüdrukute “väärtuse” sidumine hüümeniga võib viia inimõiguste rikkumisteni nagu nt “neitsilikkuse kontrollid” ehk sunniviisilised günekoloogilised läbivaatused eesmärgiga tuvastada, kas naine on “süütu”.
Millal minna naistearsti vastuvõtule? 13.09.2018 Hedda Lippus, Marie Abel Kuigi esmapilgul võib tunduda, et mida sagedamini uuringuid teha, seda parem tervisele see on, siis paraku ei ole see nii.
Hea sünnituskogemus on rohkemat kui terve beebi 16.04.2018 Marie Abel, Liiri Oja Positiivne sünnituskogemus ei ole lisaboonus või valitute privileeg, vaid lisaks tervele emale ja lapsele eesmärk iseenesest, üks osa inimõigustest.
Abordist hinnanguteta 23.05.2017 Marie Abel, Hedda Lippus Tegemist on täielikult vabatahtliku protseduuriga, milleks kunagi kedagi sundida ei saa, sh ka juhtudel, kus esineb loote eluks sobimatu väärareng või näiteks kui abort on naise tõekspidamistega vastuolus.
Mida kõik peaksid HPV-st teadma? 28.02.2017 Hedda Lippus, Marie Abel Dr Abel ja dr Lippus lükkavad ümber vaktsiinivastaste väiteid, mis hiljutise HPV-viiruse vastase vaktsineerimisplaani uudisega sotsiaalmeedias esile tõusid.
Vastulause Lauri Pedaja arvamusele SOS-pillidest 06.08.2016 Marie Abel, Jonas Grauberg Oleme Lauri Pedajaga nõus selles, et naise keha on püha.