Toimetaja suvesoovitused: pargi tõuks õigesti, tunne ennast ja õpi maailma ajalugu

Feministeeriumi projektijuht Nele Laos annab lugejatele kolm soovitust, mille abil suvekuumuses selget meelt hoida ja lahkem olla, nii enda kui ka teiste vastu. Avasta enda seksuaalsust, vaata teraapilist ängi tekitavat doksarja ja ole hea liikleja.

Klõpsa pildile, et vaadata Emily Nagoskit rääkimas enesekindlusest ja rõõmust seksuaalelus

Loe: Emily Nagoski raamat “Leia oma kirg”

Lõpuks on eesti keelde tõlgitud raamat, mis muutis kardinaalselt minu arusaama erootilisest energiast ja õpetas, et gaasi andmise asemel on parem keskenduda piduri lahti laskmisele. Tähendab see seda, et uus ilus ihupesu ei pruugi aidata iha kasvatada, kui sul on partneriga mõni tüliasi lahendamata. Raamatu autor, seksuaalkoolitaja Emily Nagoski annab raamatus teadusliku ülevaate inimeste seksuaalsuse toimimisest, pannes erilist rõhku naistele, ja lükkab ümber laialt levinud müüte. Ole enda vastu lahke või kingi raamat hoopis lähedasele.

Inglise keelest tõlkinud Helen Kalpus. Kirjastus Postimees, 2021.

Raamat on saadaval raamatukogudes ja Puändi raamatupoes. Vajaduse korral leiab ka Rahva Raamatu ja Apollo raamatupoest.

Vaata: Adam Curtise film “Can’t Get You Out of My Head: An Emotional History of the Modern World”

Curtis põimib oma värskeimas teoses osavalt kokku teemad nagu individualism, kollektivism, vandenõuteooriad, tehisintellekt, rahvuste ja riikide loomislood ning USA, Suurbritannia ja Hiina revolutsioonide ajaloo. Film vajutab igapäevasest sotsiaalmeediavoost tuimestatud närvidele ja seda vaadata on ebamugav. Kuidagi mõjub see äng aga teraapiliselt, sest maailmas, kus elame, ongi okei selliseid tundeid tunda – vaatamine on korraga põnev ja morjendav. Hoia jäätis ja sõber lähedal, sest tunneli lõpus paistab valgus.

Kõiki osi saab vaadata BBC iPlayer platvormil või Youtube kaudu siin.

Tee: pargi tõuks tee äärde!

Kindlasti mitte nii

Ma olen rattur. Sõita on kahtlemata mõnus, aga eriti viimastel kuudel tekitavad rõõmu asemel peavalu ristipõiki teele pargitud tõukerattad. Need võtavad ruumi niigi kriminaalselt kitsastelt kõnni- ja kergliiklusteedelt, ohustades teisi liiklejaid, rattureid ja vaegnägijaid ning tekitades ebamugavust lapsekärudega ja ratastoolis liiklejatele. 

Kui kasutad tõuksi, siis pargi tõukeratas päris tee äärde. Kui märkad halvasti pargitud tõuksi, siis vähemalt Boldile saab neist teada anda. Selleks ava äpis tõukerataste leht, vajuta alt paremalt ohukolmnurga sümbolile ja vali raporteerimiseks kehv parkimine. Pärast teavitamist suru alla soov tõuks võssa visata ja tõsta see hoopis ohutumasse kohta.

Voila! Maailm sai just natuke ohutumaks.