EKRE kiri väliseestlastele

Urmas Espenbergi kogutud teoste läbitöötamine osutus nii mahukaks, et oleme sunnitud selle avaldama järjejutuna. Seekord keskendume tema kui sotsioloogi profiilile. Espenberg on nii öelda multitalent. Mitte ainult ei ole ta EKRE juhatuse liige, kirjanik ja „aktsepteeritud inimeste seksuaalkäitumise spetsialist“*, ta on ka avarate ajaliste raamidega miniküsitluste läbiviimisele spetsialiseerunud sotsioloog. Hiljuti potsatas erinevatesse väliseestlaste gruppidesse järgmine kiri (muutmata kujul):

Head eestlased teistes riikides!

Palun vastake nendele küsimustele! See on vajalik mitte ainult EKRE-le, vaid kogu Eestile.

——————————————————————————————

Seoses aina suureneva demograafilise kriisiga ning väljarändes Eestist, soovib Eesti Konservatiivne Rahvaerakond uurida väljarände põhjuseid ja võimalusi emigreerunute tagasi pöördumiseks.Tegemist on Eestist ajutiselt/alaliselt tööle ja elama siirdumise põhjuste ja motiivide sotsioloogilise taustauuringuga.

1) Mis olid Sinu kodumaalt lahkumise põhjused?

2) Kas olete rahul oma immigrandistaatusega uuel asukohamaal?

3) Kas tuleksite Eestisse tagasi, kui selleks võimalus avaneb?

4) Millised asjad võiksid olla teisiti, et sooviksite kodumaale naasta?

5) Mis piirkonnas oli/on teie elukoht eestis? (maakond,linn,küla.)

Vastused palume saata sotsioloog ja kirjanik Urmas Espenbergi e-mailile (urmas.espenberg@****.ee)!”

Meie vastused

Kuna osad Feministeeriumi tegelased toimetavad välismaal, otsustasime ka sotsioloogilisele miniküsitlusele vastata ja need sotsioloog Espenbergile saata. Siin on vastused:

1) Mis olid Sinu kodumaalt lahkumise põhjused?

Ükskord lähenes mulle Mart Helme Tammsaare pargis ja pakkus kooseluseadusevastaseid tikke. Siis kuulsin Tallinna TVs kuidas Martin Helme ütles Kui on must, näita ust“ ja „Ma tahan, et Eesti oleks valge riik”. Ekspressist lugesin, et Mart Helme tahab surmanuhtluse taastada („Ma kujutan ette, et võiks olla mingisugune mürgi­süst.”). Samas intervjuus teatas ta: „Sooviksin abordi keelustada!“. Seejärel sattusin Malle Pärna Facebooki lehele.

Valimistejärgsel päeval läksin Tallinki kodukale ja bronnisin piletid ära, pärast ostsin veel hüvastijätuks Sadama Rimist ühe kuiva vahuveini ja oravakomme.

2) Kas olete rahul oma immigrandistaatusega uuel asukohamaal?

Väga. See on parem kui immigrandistaatus Eestis.

3) Kas tuleksite Eestisse tagasi, kui selleks võimalus avaneb?

Võib-olla (ettevaatlikult).

4) Millised asjad võiksid olla teisiti, et sooviksite kodumaale naasta?

EKRE tuleks Riigikogust välja hääletada ja see saab juhtuda alles 2019. Paha ei teeks ka sooneutraalne abielu ning humanistlik immigratsioonipoliitika. Vabadussammas tuleb eemaldada. Naised peaksid meestepalka saama ja igal inimesel peaks oma stiil olema.

5) Mis piirkonnas oli/on teie elukoht eestis? (maakond,linn,küla.)

Seda ma teile nüüd küll ei ütle.

* Urmas Espenberg ise kirjutas meile, et ta on “aktsepteeritud inimeste seksuaalkäitumise spetsialist”. Teame, et on olemas inimesi, keda ei aktsepteerita. Õnneks Urmas nendele ei spetsialiseeru.

Esimest osa järjejutust saab lugeda siit ja teist osa siit.