Rainer Kattel: Feministlik perspektiiv on kriitilise vaatepunktina väga hea lähtekoht. Ükskõik millises valdkonnas
Kadi Viik rääkis Rainer Katteliga feministlikust majandusteadusest, tasaarengust ja hooletööst, linnaruumist ning kapitalismist.
Mis soost on teie lapse varbad?
Millist värvi peavad beebi riided olema? Lapsevanemaks saanud Feministeeriumi autor Hille Hanso teeb roosa-sinise maailma kohta ülestähendusi.
Constellations: koomiksromaan transsoolisena üles kasvamisest ja sõltuvusest. Intervjuu autori Kate Glasheeniga
USA koomiksikunstnik Kate Glasheen esitles Haapsalus oma koomiksromaani „Constellations“, mis räägib väikelinnas transsoolisena üleskasvamisest.
Kes on meesõiguslaste tegelikud vaenlased?
Lühidalt öeldes on meesõiguslaste loogika järgi kõikides meeste probleemides süüdi feministid.
“Alguses küsiti, et kellega ma pidin magama, et siia tööle saada.” Eesti naiste juhtimiskogemus
Ideaalses maailmas ei tohiks vahet olla, mis soost on tööd tegev inimene. Aga kuna juhipositsiooni seostatakse siiani meessooga, siis uuris Ulla Saar, kuidas naissoost juhid oma positsiooni mõtestavad.
Rootsi soofotograaf tarbis nädal aega Eesti meediat
Kiire pildianalüüs sellest, kuidas Eesti meedia naisi ja mehi esitab ning soolisi norme hoiab ja toodab.
Oktoober. Feminism kui tegevus, mitte silt
Feministina määratlemise asemel oleks viljakam keskenduda sellele, kuidas feminismi “teha”. Novembris toimuval Tallinna feministlikul foorumil arutame just seda nii asjalikus kui ka lõbusas vormis.
Baroksed ekstaasid. Mida õpetab vanamuusika soost ja seksuaalsusest?
Millisena paistab feministile vanamuusika ja selle tänapäevased esituspraktikad? Mida õpetab vana ilmalik ja kiriklik muusika soost ja seksuaalsusest?
Naiste õigused valgustusajastu ühiskondlikus debatis
Naised olid Wollstonecrafti arvates sama suutelised haridust omandama ja kasutama kui mehed, kuid ajastu meeste loodud kultuur, mis julgustas neid olema vaid kerglased, oli loonud kujutelma naiste arutusest.
Katke kirjaniku ja filosoofi Mary Wollstonecrafti raamatust “Naiste õiguste õigustuseks”, kelle arvates olid naised sama suutelised haridust omandama ja kasutama kui mehed, kuid ajastu meeste loodud kultuur, mis julgustas neid olema vaid kerglased, lõi kujutelma naiste arutusest.