Kuidas mehed tahavad

Enne kultuurüritusele minekut püüan ma alati natuke tausta uurida. Kes on teose kirjutanud, mida need inimesed on veel loonud või teinud, missugused osad esitamisele tulevad, milliseid arvustusi on juba avaldatud. Seega ma läksin seda vestlusõhtut kuulama mõningase eelarvamusega, kui pehmelt väljendada.

Tegelikult mulle lihtsalt ei meeldi sedasorti komöödia, mida “Mida mehed tegelikult tahavad?” esindab ja ma teadsin seda ju ette. Kuigi see oli hea komöödia, naljad olid naljakad ja neid oli palju. Millest ma seda järeldan? Sest saalitäis inimesi naeris. Osa hakkas naerma juba enne, kui mehed lavale tulid, sest oli ju teada, et kohe algab komöödia.

Mis on naljakas?

Koostasin naerupahvakute põhjal ka loetelu naljakatest teemadest. Need on: endast alasti fotode saatmine, kepitavate emade (milf, ingl k) küttimine, vanem naine seksist huvitumas, peenis, nekrofiilia, Eero on vana, seks, peenis, erektsioon, suur peenis, on objekte, mis on peenisega võrreldavad, gei mees, sportlane, rumal sportlane, peenised.

Aga läheme edasi sisu juurde.

Kavaleht lubas mulle järgmist.

  1. Nägemus meeste väest
  2. Milles peitub sügava naiselikkuse essents
  3. Mis muudab naise iga mehe jaoks vastupandamatuks

Kuna olen pikkades loengutes ja kaheldavatel koolitustel keskendujana kogenud, siis hoidsin neid õpiväljundeid silme ees ja tegin kogu aja tublisti märkmeid. Ja mul on ka vastused.

Nägemus meeste väest – peenis.

Sügava naiselikkuse essents – tupp.

Mis muudab naise iga mehe jaoks vastupandamatuks – vot, see on natuke keeruline.

Ühtegi vastust nendele küsimustele otseselt ju ei öeldud, pidi teada saamiseks ise oma järeldused tegema. Aga ma siiski saan vist kokku võtta ja selle kolme tunni “naeruteraapia” põhjal öelda, et see, mis muudab naise iga mehe jaoks vastupandamatuks, on arvatavasti kõige tõenäolisemalt tupp.

Mida Eero, Jesper ja Margus päriselt tahavad?

Teine osa mu konspektist on loetelu tahtmistest. Osa tahtmistest räägivad omavahel vastu. Mingil määral tuleb see sellest, et kõnelejaid oli mitu. Inimesed tahavad eri asju. Aga päris palju on siin nimekirjas ka tahtmisi, mille ütles välja üks mees või mida nimetati üleüldiseks meeste tahtmiseks, kuigi need on vastastikku välistavad.

Mees tahab

Mees ei taha

Nõuanded ja müüdid

Ma ei nõustunud paljude asjadega, mida sel vestlusõhtul räägiti. Nende paljude asjade hulgas oli nii fakte kui ka rõhuasetusi kui ka naljakohti. Minu arvates räägiti seal palju rumalat juttu ja öeldi välja mitu halba nõuannet. (“Ütle mehele, et sinu arust oli ta hästi seksikas, kui ta kunagi lapse hälli kokku pani. Siis mees tunneb end macho’lt ja paneb sul selle kardinapuu ka kohe üles.”) Samuti tegeleti “müütide kummutamisega”, kus midagi ei kummutatud, vaid räägiti lihtsalt anekdoote. Hästi paistis välja, et oma isiklikku kogemust peeti piisavaks teistele nõu andmisel ja kõnelejate lugemus paarisuhete teemal piirdus uusvaimsete eneseabiraamatutega.

Aga mida mina tahan?

Tahtmistest on palju juttu olnud. Aga mida mina siis tahan? Mul on hea meel, et sa küsid, mu truu lugeja. Tõeliselt hea meel. Küll on ikka viisakaid inimesi ilmas. Ma sulle räägin, millised kõneväärt tahtmised mul seda vestlusõhtut kuulates tekkisid.

Ma tahan, et meheks olemist käsitletaks rohkemate rollide kaudu ja mitmekülgsemalt. Lisaks sellele, et neil on sugutung, võiks neil olla ka loomingulised ambitsioonid ja eetiline meel, süda ja hing ja võib-olla, kui seda palju pole tahetud, huvi kellegi teise heaolu vastu, kui nende enda peenis ja naised selle ümber. Teha teemapüstitus “Mida mehed tahavad” ja siis peamiselt seksist rääkida, on labane.

Ma tahan, et üldistused “mehed on neandertaalid” ei oleks käibeväljend. See on väga inetu, isegi siis, kui selle on välja öelnud mehed ise ja komöödiaetenduses. Pool elanikkonnast ei ole arutud, vaid himudest aetud põmmpead. Ja kui me tahame tõesti nõnda käsitleda, oleme päriselt taolisse lihtsustusse niivõrd tugevasti kiindunud, siis palun mulle selgitust, miks need eelajaloolised metsalised riike, firmasid ja asutusi juhivad.

Ma tahan, et lastega mehed oleksid isad ja et see saaks sagedamini nimetatud mehe edukuse mõõdupuude hulgas. Mulle ei meeldi see, kui inimesed käsitlevad mehi sugutäkkudena, kes on edukad, kui nad on hästi paljusid emaseid seemendanud. Ma ei taha kokku puutuda selliste meestega ja ma ei taha, et mu poeg või vennad või ükski mu meestuttavatest arvaks, et niimoodi on normaalne endast mõelda.

Ma tahan, et inimese isiklikest tema enda keha puudutavatest piiridest ja keeldumistest ei räägitaks kui kompleksidest. Veel tahan ma, et seksist keeldumine või igasugune entusiastliku “jaa” puudumine kehakeelest ei oleks nii nimetatud. Sellel sõnal on negatiivne alatoon. Selles puudub empaatia ja austus teise inimese vastu. Eero, sinu otsa vaatan!

Ma tahan, et naiselt ei nõutaks pereelus ja paarisuhtes täiskasvanud mehele ema olemist. Et naisele ei pandaks südamele mingeid kohustusi, öeldes “sest muidu sellest poisikesest ei saa kunagi meest”, et prügi väljaviimine või kardinapuu paigaldamine ei oleks näited naisele heameele tegemisest. Ja kui peaks olema juhtunud, et naine peabki mõnikord võtma lapsevanema ülesanded terve elujõulise mehe suhtes ka, tahan ma, et teda selle eest austataks ja imetletaks ja et selline mees siis kasvõi natuke enda pärast häbeneks. Mitte ei sõimleks laval rahva meeleheaks, et kõik see näägutamine päev läbi teeb tema peenise ka õnnetuks ja kes tahaks oma emaga magada. Ära siis käitu nagu laps, eksole.

Ma tahan, et mittemonogaamsest elustiilist rääkides tuleks kasvõi hetkekski küsimuse alla selle eetiline külg. Et ringitõmbamise õigustamine ei oleks enesekeskne ainult oma vajadustest kõnelev ja etteheitev partneri(te) suhtes, keda selle käigus petetakse.

Ma tahan, et inimesele mikrofoni nina alla suskamisele eelneks nõusoleku küsimine. Mõtle, Margus, äkki sa selle pärast saadki kogu aeg kõikidelt nendelt arvukatelt naistelt nii halba suuseksi, et sa käid oma nokuga sama moodi ümber nagu selle neetud mikrofoniga.

Kadunud pojad ja tütred

Spoiler alert! Jesper räägib (jälle) onaneerimisest ja kuidas sperma lakke lendab ja siis teeb toredalt maitseka eakohase nalja: “Pojad said õhuväes surma.” (Rahvas lämbub naerust ja Jesper ütleb seda sama nalja veel paar korda uuesti.)

Kujutlen, kuidas ma kellegi nähes oma kupsikut kanalisatsiooni tühjendan, veri ja koed venivad, määrides mu sõrmed ja valge vannitoa keraamika katastroofiga ühte tooni ja lausun nukra muige saatel õlgu kehitades: “Tütar jäi merel kadunuks…”.

 

Selle artikli koostamist on rahaliselt toetanud on Põhjamaade Ministrite Nõukogu. Artikli sisu eest vastutavad vaid rahastatava projekti koordinaatorid ja artikkel ei pruugi kajastada Põhjamaade Ministrite Nõukogu seisukohti ja tegevuskavu.