Kunst. Rindadest huulteni.
“Kõigepealt ostku endale tissid!” ärritub Delfi kommentaator. “Mis mõttes selline tšikk üldse pildile ronib?” Õige naise rind on suur ja eirab emakese Maa gravitatsioonijõudu. Silikooni, rohkem silikooni!
Sest väidetavalt meeldivat paljudele meestele suured rinnad.
“Appi! Rindu lehvitatakse, lausa topitakse mulle näkku!” kurdetakse Perekooli foorumis. Kui avalikus ruumis imetamine on lihtsalt häbiväärne toiming, mis ilmestavat naise ekshibitsionistlikke kalduvusi, siis vanema kui aastase lapse rinnaga toitmine kuulub ka paljude naiste arvates juba perverssuste hulka.
Sest iga aastane titt peaks aru saama, et naise rinnad on seksuaalsed objektid ning eelkõige mehe omand.
Buduaari foorumis jagavad naised omavahel kogemusi, kust leida parima hinna ja kvaliteedi suhtega ripsme- või küünepaigaldus, milliseid juuksepikendusi tasub eelistada ning kuidas kujundada häbemepiirkond.
Sest naise keratiin (sellest valgust küüned ja karvad peamiselt koosnevad) peab avalduma sobivas koguses ja õiges kohas.
Mille jaoks on naisel huuled? Meediat jälgides tundub, et hoopis millegi muu jaoks, kui meestel. Näiteks huulepulgaga kaunistamiseks. Või siis suurendamiseks.
Sest väidetavalt olevat naise huuled peaasjalikult vajalikud imemiseks. Iseäranis kultuskirjaniku **** ******* arvates.
Teeme asja selgeks.
1. Mis on rinnad ja mida nendega tehakse
Rindade näol on tegemist rinnalihaseid katva koega, mis koosneb erilisest piima tootvast koest (rinnanääre) ja rasvkoest. Rasvkoe hulk määrab vaid rinna suuruse, st ka väikeste rindadega naised saavad imetamisega suurepäraselt hakkama. Rindade täielik arenemine algab rasedusega ja rinnanäärme koe lõplik kujunemine toimub esimese sünnitusega lõppeva raseduse vältel. Nibud kuuluvad keha erogeensete piirkondade hulka.
Lapsesaamine ja sünnitamine on vabatahtlik. S.t kui neid protsesse ei toimu ja rinnanäärmeid imetamiseks ei tarvitata, siis naise rinnad lihtsalt on. Nagu meestelgi.
Rindade kirurgilise suurendamisega kaasnevad mitmed riskid. Vaja võib minna korduvaid lõikusi, rinnad võivad muutuda valulikuks, kaotada tundlikkust, tekkida võib kapslitaoline armkude jne. Ükski kirurgiline protseduur pole riskivaba.
2. Milleks inimesele karvad ja küüned
Juuksed kaitsevad pead päiksepõletuse eest ning aitavad hoida kehatemperatuuri. Ripsmed ja kulmud kaitsevad silmi võõrkehade eest. Taju toetavad ja kaitsefunktsiooni omavad ka teised kehakarvad. Kaenlaaluse- ja häbemekarvad ning meeste näokarvad annavad tunnistust inimese seksuaalsest küpsemisest.
Juuksepikendused võivad kahjustada oma juust ning põhjustada karvade enneaegset irdumist. Sama mõju võib olla ka kunstripsmetel, samuti võivad liimiühendid ärritada silmi. Häbemekarvade eemaldamine muudab intiimpiirkonna vastuvõtlikumaks tervisehädadele.
Küüned on sarvjad nahamoodustised, mis kaitsevad sõrmi ja varbaid. Mõnede uuringute andmetel võib geelküünte puhul kasutatav UV-kiirgus põhjustada naha enneaegset vananemist ja suurendada vähki haigestumise tõenäosust. Samuti on andmeid küüneplaadi kahjustumise kohta kunstküünte tõttu. Ülipikad küüned on ebahügieenilised ning takistavad igapäevatoimingute tegemist.
3. Huulte otstarve
Huuled on vajalikud toidu manustamiseks ja kõne artikuleerimiseks. Huuled on väga tundlikud ning olulised kompimiselundina (ja erogeense piirkonnana). Huulte suurendamine võib mõjuda halvasti artikulatsioonile ning häirida ka huulte teisi funktsioone.
(Jutud tuharaimplantaatidest ja labioplastikast jätaks seekord vahele.)
Paljude iluprotseduuride näilise kohustuslikuse taga on tavaline äri. Naise ebatäiuslikkusele rõhuv turundus mõjub, töödeldud fotod naisteajakirjades aitavad sellele hoogsalt kaasa. Alati leiab midagi, mida ümber teha, täiustada ja parandada. Iseasi kas see ka mõistlik on. Ehk annaks ilutööstusesse maetud raha ja protseduuridele kulunud ajaga midagi asjalikumat peale hakata?
Teiseks – konkurents. Hirm jääda ilma kaaslaseta, võib-olla ka kartus kehva majandusliku olukorra ees (palgalõhe!). Justkui naise ainuke ja ülim eesmärk oleks abielluda ja lapsi saada. Ikka tiksub taustal “Kinder, Küche, Kirche”, kuigi käes on 21. sajand ning valikuid on tunduvalt enam kui ennemuiste. Sealhulgas ka otsus pere loomisest üldse loobuda, sõlmida püsisuhe alles keskeas või langetada teadlik valik üksikvanemluse kasuks.
Kokkuvõtteks – kõigil naiste kehaosadel on mingi füsioloogiline funktsioon, mida kaheldava “esteetilise” tulemuse saavutamiseks eiratakse või isegi kahjustatakse. Õnneks piisab parasjagu naiivse ja kuulekana näimiseks ka teesklusest ja jäigalt soorollis püsimisest – muidu oleks ehk aju naiselikuks kujundamine juba meditsiiniteenusena turul saadaval.
Allikad: Googeldamine on kõigile kättesaadav ja tasuta teenus