Jaga oma lugu #MinuTöö

Töö on paljude jaoks igapäevane osa elust. Me sätime oma puhkepäevi selle rütmis, oleme töö pärast valmis kolima ja vaba aega ohverdama ning sageli hinnatakse inimest just tema ameti järgi. Paljud tutvustavad end teistele inimestele peamiselt oma töö kaudu, seega mängib töö rolli ka identiteedi kujunemisel.

“Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus.” ütles Anton Hansen Tammsaare ning seda klišeelikku hüüdlauset on sellest ajast saati kasutatud, et higimull otsaees töö rabamist õigustada. Ent nagu iga sissekulunud väljendi puhul, tasub ka siinkohal küsida: “Kas ikka tuleb armastus?”

On inimesi, kes rabavad tööd mitmel kohal, et ära elada. On inimesi, kes oma vaimse või füüsilise tervise tõttu tööelust väga suurel määral osa võtta ei saagi. On neid, kes teenivad kõrget palka ja on neid, kes iga palgapäeva eel sunnitud sente lugema. On neid, keda soo, vanuse, rassi, usu, seksuaalsuse või mõne muu omaduse pärast tööle ei võeta või kui võetaksegi, siis peavad nad taluma kolleegide või ülemuste märkusi või kiusu. Töökohti on igasuguseid ning mitte kaugeltki kõigis neist ei ole suhtumine just armastusväärne. Ei oma ameti, tööandja ega iseendagi suhtes.

Oleme sel aastal Feministeeriumis üheks oluliseks teemaks võtnud tasaarengu. Tasaareng on seotud tarbimise ja tootmisega, aga väga tugevalt ka tööga. Tahame teada, kuidas sul tööl läheb. Kirjuta meile! Kas su palk on töö vääriline? Kas töö on sinu vääriline – vastab su teadmistele, haridusele ja kogemusele? Kas sinu sugu, puue, vanus või rahvus on mõjutanud su töötasu suurust, tööle saamist või edutamist? Kas sa saad tööst piisavalt puhata? Võibolla on sul tööl kõik hästi? 

Milline on tööelu Eestis aastal 2024? Ootame sinu lugu. Loo kirja panemisel võid lähtuda järgmistest küsimustest (aga ei pea):

Räägi meile oma töö või tööeluga laiemalt seotud lugu ja aita kaasa tööheaolu parendamisele Eestis. Palun saada oma lugu meiliaadressile minutoo@feministeerium.ee või anonüümse veebiankeedi kaudu https://forms.gle/9gv5uV9Vjk8hY7sG6. Lugusid jagame Feministeeriumi lehel. Oleme tänulikud iga loo eest!