5 nippi, kuidas noore valge heteromehena rahulikuks jääda

Ettevaatust! Võib sisaldada sarkasmi.

Alatasa, või kui nüüd täpsem olla, siis iga päev, kuulen lähiringkonnas appihüüdeid 20ndates ja 30ndates solvumiskunnidelt, kuidas nende õigusi on kuritarvitatud või need on sootuks ära võetud. Kurb, väga kurb.

Haavatud mehelikkuse eest peab ikka head hoolt kandma. Annangi selleks puhuks viis lihtsat nippi, kuidas argisolvumistega toime tulla!

1. Sa satud diskussiooni meeste ja naiste palgalõhest, aga palgalõhe idee riivab su tundeid

Kindlasti tõsta häält, et end kõigile kuuldavaks teha. Ära kaasa vestlusesse naisi ega uuringuid, sest see tekitab veel rohkem debatti ja lõhestumist. Kuid kui otsustad siiski ka naiste kogemusi kuulata, vaata, et sul oleks piisavalt enesekindlust, et toime tulla olukorras, kus su originaalsed argumendid ümber lükatakse. Ja ära unusta, et esineb suur oht, et suure võrdsuse tagajärjena hakkad nüüd kohe ka vähem palka saama.

2. Asud vestlusesse #metoo kampaaniast ja pead seetõttu kaitsma kõikide meeste põhiõigust – õigust seksida

Seleta endast kogenematutele naistele, kuidas #metoo on väljamõeldis. Räägi kõigile, kuidas sa tundsid üht Leedu režissööri, keda süüdistati seksuaalses ahistamises, aga see polnud tõsi, sest see oli kõik nii keeruline. Tuleta meelde, et seksuaalne ahistamine on ülepaisutatud ja kui nii edasi läheb, siis varsti ei või siin riigis enam üldse seksida. Lohuta end sellega, et Polanski filmid on ikka nii head.

Foto: Amador Loureiro, Unsplash

3. Sa loed artiklit loomade kaitsest ja tunned, kuidas sind ärritab sõna “vegan”

Jälle on need loomaaktivistid meedias, nad oskavad igale poole jala ukse vahele saada. Kõik nad on lihtsalt 20-aastased noored naised, kellel pole isegi lapsi! Mis õigus on neil rääkida, kui nad päriselust midagi ei tea. Kui neid jälle meedias näed, hüüa üle ruumi, et nad on idioodid, ja oota, kuni kolleegidelt tuleb julgustav mõmin. Su enesetunne paraneb ja maskuliinne enesekindlus hakkab taastuma.

4. Sooneutraalsus ajab sind vihale, sest sa ei saa lubada, et mingid mitteinimesed võtavad maailma üle

See on trikikas. Jää rahulikuks ja keskendu maailmale, kus mehed on maskuliinsed ja naised on objektistatud. Seleta teistele, kuidas vanasti väärtustati tõelist mehelikkust, aga nüüd on massiliselt tänavatele tekkinud pehmete väärtustega mehi, kellel on värvilised juuksed ja kes kannavad liiga kitsaid pükse. Tee ettepanek, et sellest võiksid pikema uurimistöö teha. Sest jah, soouuringud on küll olemas, aga seda viljelevad mingid kultuurimarksistid. Uuringu jaoks ei pea palju vaeva nägema, pelgalt ava google.com ja lase näppudel klõbistada!

Foto: Jacky Chiu, Unsplash

5. Sa loed feministide pöördumist tagandada minister seksistlike väljaütlemiste eest ja sa tunned, et see on piir

Võta paberileht ja pastakas ja hakka ringe sodima, kuni paber on pilbasteks kritseldatud. Võta arvuti ja kirjuta artikkel sellest, kuidas sa ei salli tagatoafeminismi ja kurjasid kitsapilkseid feministe. Feminist peaks olema lahke ja kõikide meestega koostööaldis ning liikuma harmooniliselt koos meestele sobiliku feminismi poole. Pöördumist peaks illustreerima mõni lill või süda. Pealegi, kui neil kurjadel naistel on midagi öelda, siis võiks nende eesmärk olla eelkõige sinusuguste mehepoegade harimine. Ja kus on meeste varjupaigad? Miks feministid neid ei raja!?! Tegelikult oli enne feminismi kõik ju korras. Millest tekitada tüli, ei saa aru!

 

Selle artikli koostamist on rahaliselt toetanud on Põhjamaade Ministrite Nõukogu. Artikli sisu eest vastutavad vaid rahastatava projekti koordinaatorid ja artikkel ei pruugi kajastada Põhjamaade Ministrite Nõukogu seisukohti ja tegevuskavu.