fbpx

Aasta šovinisti valimised: kandidaat nr 8 on Priit Pullerits!

Eesti Olümpiaakadeemia Youtube kanali video ekraanitõmmis.

Ootasime pikisilmi, et kõikide feministide lemmikmees Priit Pullerits naaseks pärast väikeseid eksirännakuid pagulasmaastikul tagasi juurte (loe “naisküsimuse”) juurde. Lõpuks ometi on see juhtunud!

Eile Postimehe naisteportaalis ilmunud loos arvab Pullerits, et “mõni asi võiks peres olla puhtalt meeste vastutada”. Kas see võiks olla oma põdura tervisega ema eest hoolitsemine? Või soovimatu rasestumise vältimine?

Ei.

Pullerits kirjutab:

“Mõni asi võiks peres olla puhtalt meeste vastutada. Mitte ainult autol suviste rehvide vahetamine talviste vastu, vaid ka pere ühiste mälestuste säilitamine, sest seegi nõuab tehnikaga mässamist.”

Iga loll teab, et suverehvide vahetamine talviste vastu nõuab tehnikaga mässamist, samas kui talverehvide vahetamine suverehvide vastu on pigem filosoofiline küsimus. Ja tehnikaga mässamist Pullerits juba tunneb.

“Videod, mis on poolteist või kaks kümnendit tagasi tehtud, jäävadki muidu sahtlisse seisma, kui neid DVD-plaatidele või arvutisse ümber ei salvesta. Videomakid ju vananevad ja langevad rivist. Siis võib nad maha kanda – ja videolindid ühes nendega.”

(Miks Pullerits ainult spordiblogi peab? Kus on tema tehnikablogi, mis põhjalikumalt DVD-plaatide tulevikku käsitleks?)

“Tõsi, ega ma tehnikas nii kõva käsi ole, et ümbersalvestamisega ise hakkama saaksin. Ent nagu ütlesin: mees võiks mälestuste talletamise eest peres vähemasti vastutada – võtta selle perekondliku kohustuse naistelt, kes on niigi kaks kolmandikku pereelu argisahmerdamistest enda kanda võtnud.”

Kuna naised on endale ebaõiglaselt palju kohustusi rabanud, tuleb meestel nüüd see üks kohustus tagasi võtta. Ka siis, kui nad ise sellega hakkama ei saa. Sest seda teab samuti iga loll, et naised + tehnikaga mässamine toob endaga kaasa kurbi tagajärgi. Mõnede möödunud sajandi kõvade teoreetikute sõnul võib neil näiteks hoogustuda karvakasv ja väheneda viljakus. Kas sellist jama on siis tarvis?


Aasta šovinist on rubriik, kus tutvustame lugejatele ükshaaval silmapaistvaid šoviniste. Aasta lõpus korraldame rahvahääletuse ja toimub pidulik galaõhtu.

Tutvu ka teiste aasta šovinisti kandidaatidega!

Esilehe pilt: Eesti Olümpiaakadeemia Youtube kanali video ekraanitõmmis. 

0
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Sõnastik. Klaaslift

Klaaslifti metafooriga (ingl glass escalator) viidatakse nähtusele, kus meestel on suurem tõenäosus kogeda kiiret edu valdkonnis, milles on ülekaalus naised…

Sõnastik. Lekkiv toru

Lekkiv toru (ingl leaky pipeline) on metafoor selle kohta, kuidas naised (ja vähemusgruppide liikmed) kaovad ära erialadelt, kus domineerivad mehed.…

Sõnastik: klaaskuristik

Metafooriga klaaskuristik (ka klaasjärsak, ingl glass cliff) kirjeldatakse nähtust, kus naised ja vähemusrühmadesse kuuluvad inimesed võivad suurema tõenäosusega saada juhipositsiooni…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.