fbpx

Aasta šovinisti valimised: kandidaat nr 9 on Õhtuleht!

Õhtuleht on silma paistnud pikaajalise ja järjepideva šovinismi edendamisega, mis ei ole sugugi väike saavutus. Seekord jäi tähelepanelikule lugejale silma rubriigis “Naisele” ilmunud autorita* üllitis SEKSIKAS PUHKUS: 10 riiki, mis garanteerivad raju öö linade vahel, kus ükshaaval tutvustatakse riike, kus naised “annavad kätte”. Miks Õhtuleht arvab, et naistele meeldivad naised, kes annavad kätte?

Screen Shot 2015-11-12 at 17.31.29
Õhtuleht on valinud naistelehele sobiva pildi.

Näiteks saab naislugeja teada, et “Läti naised on kompleksivabad ja avatud kõigele, mis on seotud naiselike omaduste ja seksuaalsusega” ja et “Filipiini naised armastavad silmatorkavaid, korrektse inglise aktsendi ja pisut kogukama kehaehitusega mehi”.

Pisut kogukama kehaehitusega meestel tasuks järelikult Filipiinidele sõita prostituute ära kasutama, aga mida peaks selle teadmisega peale hakkama Õhtulehe naislugeja? Oma kogukama kehaehitusega mehe passi ära peitma? Või hoopis ise sõitma Lätti, kus naised on avatud kõigele?

Screen Shot 2015-11-12 at 19.05.01
Viimased naisele.ee uudised: tõeline tissitalent.

Õhtuleht viskab lõpus bravuurika kinda ka naistelehe meeslugejatele: “Kui sa oled mees, kes on külastanud kõiki neist kümnest riigist ja pole siiani skoorinud, on asi väga kahtlane”. Tõesta Õhtulehele, et sa oled mees!

Hääletage detsembris toimuval hääletusel Õhtulehe kandidatuuri poolt või kirjutage Õhtulehe peatoimetaja Väino Koorbergile, ja küsige, mis tal viga on. Näiteks nii:

Tere Väino

Miks olete Õhtulehe naisterubriigis avaldanud loo SEKSIKAS PUHKUS, kus loetlete riike, kus mehed võiksid “skoorida”? Kas teie arvates on see normaalne, kui Eesti meesturistid käivad välismaal “skoorimas”? Kas te arvate, et teie naislugejatele meeldib selliseid asju naiste kohta lugeda?

Ciao jne.

*Autori puuduse tõttu nomineerime inimese asemel terve väljaande. Fotodega abistas Ohustatud Valge Mees.

Aasta šovinist on rubriik, kus tutvustame lugejatele ükshaaval silmapaistvaid šoviniste. Aasta lõpus korraldame rahvahääletuse ja toimub pidulik galaõhtu.

Tutvu ka teiste aasta šovinisti kandidaatidega!

0
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Oscarid ja terve talupojatotrus

Äsja võttis Ühendriikide filmiakadeemia vastu uued parima filmi Oscarile kandideerimise reeglid, mis eeldavad tulevikus kandideerijailt väheesindatud inimrühmade kaasamist filmi valmimisse.…

Utoopiasari. Emane sinivaal

Mida tahta feministlikust utoopiast? Mina tahan lihtsaid asju. Selliseid, millest ma ise võidan. Ja muidugi ka selliseid, millest võidavad kõik…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.

Ostukorv
  • Ostukorvis pole tooteid.