Algab uus ingliskeelne intervjuusari “Sisters of Europe”

2019. aastal teeb Feministeerium koostööd üleeuroopalise Sisters of Europe’i projektiga, mille eesmärk on innustada ja ühendada naisi Euroopas. Seda tehakse inspireerivate intervjuude, ürituste ja Euroopa Parlamendile ettepanekute tegemise kaudu.

Sisters of Europe’i idee autorid Prune Antoine ja Elina Makri soovisid tõsta esile tänapäeva Euroopas elavate naiste hääled, näod ja arusaamad. Intervjuud ja pildid on teinud uue põlvkonna andekad Euroopa ajakirjanikud, Pariisist Prištinani. Lood tulevad näiteks Rootsist, Eestis, Saksamaalt ja Rumeeniast, aga samuti leidub ka intervjuusid Kosovo, Ukraina ja Türgi naistega, sest Euroopat ei kujunda mitte ainult ELi liikmesriigid, vaid ka selle naabrid.

Oma lood jutustanud 17 naist (ingl sheroes, mis on sõnamäng sõnadest she ja hero) on tuntud ja tundmatud, noored ja vanad, aktivistid ja astronaudid, kaevurid ja poliitikud, kes jagavad ühte eesmärki – muuta maailma.

Sel reedel Tallinnas ja Tartus toimuva kliimastreigi tähistamiseks avaldame esimese intervjuu Rootsis koolistreike alustanud keskkonnaaktivisti Greta Thunbergiga.