fbpx

Armastus võitis, esimesed lugemised ja pidu!

03.06–01.07 uudiskiri

Armastus võitis, riigikogus loeti olulisi eelnõusid ja Tallinnas algab pidu. Lisaks kutse Pride´i rongkäigule, feministlikud tegutsemis- ja lugemissoovitused!

Armastus võitis … riigikohtus!

Riigikohtu otsuse kohaselt ei välista Eesti perekonnaseaduse sätted mujal maailmas sõlmitud abielude tunnustamist. Samuti otsustas kohus, et perekonnaelu kaitset riigi sekkumise eest ei ole põhiseaduse tekstis seatud sõltuvusse perekonnaliikmete soost ega seksuaalsest orientatsioonist. Ingliskeelset uudist saab lugeda siin.

Olulised esimesed lugemised

Riigikogus läbis õnnestunult esimese lugemise eelnõu, mis muudab seksuaalse ahistamise väärteoks. Kahjuks ei läinud läbi triibuliste valimisnimekirjade eelnõu ja protsessi käigus kuulsime riigikogulaste suust mitmeid kummastavaid mõtteid.

To see the Aside click here.To hide the Aside click here.
Kõnni koos meiega! Kui soovid Tallinn Pride rongkäigu ajal Feministeeriumi lipu all jalutada (meid on juba 35!), siis anna endast teada 2. juulini e-mailil info@feministeerium.ee.

Uhke pidu!

Järgmine nädal on Tallinn piduehteis, sest toimub Baltic Pride! Vaata kõiki üritusi siit. Eriliselt märkimisväärne on rongkäik, mida korraldatakse taas üle 10 aasta. NB! Korraldajad koguvad annetusi.

  • (Nüüdseks endine) Riigi Kinnisvara ASi juht Urmas Somelar astus tagasi pärast seda, kui oli minister Repsi “peast rasedaks” kutsunud
  • 15. juuni oli eakate väärkohtlemise teadvustamise päev. Loe lähemalt värskest vägivallateemalisest Sirbist
  • Euroopa Sotsiaaluuringust selgus, et Eestis pole erandlikult meeste ja naiste poliitikahuvis soolist lõhet, vaid huvi on suhteliselt võrdselt keskmine-madal
  • Eero Epner kirjutas tabavalt omaduseta meeste pealtungist poliitikas
  • Anastasiia Fjodorova selgitas, kuidas on seotud tossud ja feminism
  • Aasta alguses alustas veebisari “15 minutit”, mis kajastab iga kuu ühe kurdi inimese elu, saavutusi ja kogemusi Eestis. Väärt vaatamine!
  • USA kohus ei jõudnud Bill Cosby seksuaalkuritegude kohtuasjas otsuseni
  • Glückwünsche! Saksamaa parlament hääletas samast soost inimese vahel sõlmitava abielu poolt!

Mine õue!

 • Baltic Pride Tallinnas, 6.–9. juulil
 • Anna-Stina Treumundi mälestusõhtu Tallinna raamatupoes Puänt, 8. juulil kell 21.00
 • Balti queer’id kogunevad 21.–23. juulil Leetu Sapfo laagrisse!
 • Lavastus soolisest identiteedist “Muutujad” (“Transformations”) 25. ja 26. septembril Tallinnas Vaba Lava teatrikeskuses ja 28. septembril Tartus ERMi teatrisaalis

Lugemissoovitused

0
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Naised on riigi vaenlased?

Elasin viimast aastat Poolas – olin siis kuueaastane –, kui minu koduküla lähedal randus Taani kodanikeliikumise Naised Lainetel abordilaev. Langenorti-nimelisel…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.