Eha Võrk: seni on riigikogu koosseis olnud vägagi maskuliinne

Enne valimisi piilub Feministeerium kandideerivate naiste käekottidesse. Seekord saime võimaluse vaadata, mida peidab enda kotis Eha Võrk, kes kandideerib Keskerakonna nimekirjas.

Naistele on käekott alati oluline olnud. Mäletan oma vanaema, samuti Eha Võrk, kelle tunnuseks oli kahe nupuga käekott, millest iial ei puudunud puhas, kombekalt volditud riidest taskurätik ja huulepulk. Mainisin vanaema käekotti, sest avastasin, et olen valimiste ajaks kasutusse võtnud samuti klassikalise raudadega ning sulgurnuppudega mahuka, ent ajahambas pureda saanud käekoti.

Eesti naine on tugev ja iseseisev. Ilmselt see on ka üheks põhjuseks, miks kõrgharidusega naisi on rohkem kui mehi. Olen täheldanud, et võrdõiguslikkuse, palgalõhe või mõnel muul sarnasel teemal kirjutatud artiklite vastulausetes kiputakse mehi ja naisi vastandama. Naine ja mees lihtsalt tunnetavad maailma erinevalt. See aga ei tähenda ju vastandumist. Olen veendumusel, et õiglaste ja mitmetahuliste otsuste tegemisel tuleks arvestada mõlema soo esindaja arvamustega, elukogemustega. Seni on riigikogu koosseis olnud vägagi maskuliinne. Meie KENAde (Keskerakonna naiskogu) üheks eesmärgiks ongi toetada, julgustada naisi tulema poliitikasse.

Minu valimiskäekoti sisu on mu argipäevakotist väga erinev.

Minu valimiskäekoti sisu on mu argipäevakotist väga erinev. Tavaliselt on mul kaasas puudritops, huulepulk, rahakott, võtmed ja üks suurem kokkuvolditud kandekott, ning ka mõni komm kusagil sahtlites ja ehk veel pudi-padi. Valimiskott on justkui hädaabikott. Sisaldab valimisnänni, valimismärkmik (eelistan eelmise aastatuhande naisena paberkandjale kirjapandut elektroonsele), ampsamiseks õun, ravimid, pabertaskurätikud, telefoni akulaadija ja juhtmed, pastakas, marker, rahakott. Valimiskoti rahakott on väike, et anda ruumi muule vajalikule. Kõiksugu kliendikaardid on jäänud koju riiulile. Ka roheline ühissõidukikaart on kasutuseta, sest minu väike Toyota Auris on muundunud valimistarvete ratastel laoks. Ka naiste marsil kasutatud Keskerakonna naiskogu rohelised südamed sõitsid omajagu kilomeetreid mööda linna kaasa. Soovin meile kõigile, head naised, kes siin kirjutavad, edu valimistel. Ühes küsimuses oleme ju kõik sama meelt – naisi tuleb senisest enam poliitikasse kutsuda.

Eha Võrk on Tallinna abilinnapea ja Keskerakonna naiskogu KENA president. Ta kandideerib Tallinnas, Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine valimisringkonnas. Need on tema teised riigikogu valimised.

Tutvu teiste kandidaatide (ja nende käekottidega) siin.