Iibepoliitika ja pärjatud naised

Uudiskiri 20.01–10.02

Viimase kolme nädala jooksul tuletasime meelde, et naised pole sünnitusmasinad ja rõõmustasime preemiatega pärjatud naiste üle. Uudiskirja lõpus leiad põnevaid feministlikke tegutsemis- ja lugemissoovitusi!

Naised ja iibepoliitika

Jaanuaris tõmbas Postimees käima konservatiivse iibedebati, kui avaldas Raul Eametsa ja Kristjan Järvani ning Margus Punabi artiklid. Põhimõtteliselt tehti Eestis elavatele naistele selgeks, et riigile oleks tulusam kui nad enne kolmanda lapse sünnitamist tööle ei lähe ning tehti ettepanek maksta “bioloogiliselt võimekamatele” naistele alates kolmanda lapse sünnitamisest keskmist palka. Õnneks meenutasid Kai Haldre, Sirje Kiin, Vilja Kiisler ja Karin K Burns mõnele veel üllatusena tulevat teadmist, et naised pole sünnitusmasinad.

Pärjatud naised

Veebruar algas kultuurivaldkonnas silmapaistvate tegelaste tunnustamisega. Õnnitleme Kultuurikapitali aastapreemia laureaate Sandra Jõgevat (aasta dokumentaalfilm – “Armastus…”) ja Rebeka Põldsami (Eesti lähikunstiajaloo uuelaadse mõtestamise eest näitusel „Anu Põder. Haprus on vaprus”). Samuti õnnitleme riikliku kultuuri elutööpreemia laureaate Aino Pervikut, Anu Rauda ja Merle Karusood.

Feministeerium tähistas 27. jaanuaril kolmandat sünnipäeva! Hakka meie toetajaks – kasvõi väike, ent igakuine summa aitab pikas perspektiivis meie jätkusuutlikust tagada

Tegevused

Lugemissoovitused