8 võimalust aidata pagulasi ja varjupaigataotlejaid
Elasid eile Sõbraliku Eesti toetuskontserdile kaasa, nüüd aga mõtled, mida pagulaste või varjupaigataotlejate heaks konkreetselt teha saaksid? Siin on 8 võimalust.
1. Hakka vabatahtlikuks! Eesti Pagulasabi kuulutab oma tugiisikute koolituse välja detsembris. Hoia kodulehel silm peal! Vabatahtlikuna saad end üles anda juba praegu.
2. Anneta! Abikäe saad ulatada mitme organisatsiooni kaudu, näiteks
– Eesti Pagulasabi kogub annetusi, et organiseerida ajutist majutust, õpetada eesti keelt, leida tööd ja osta vajaduse korral ravimeid. Samuti saab organisatsiooni toetada, ostes tooteid ja pakkudes teenuseid;
– Eesti Inimõiguste Keskust toetades aitad kaitsta inimeste õigust küsida varjupaika ning saada selle õiguse kaitsmiseks juriidilist abi;
– Eesti Pagulasabi ja Ethical Links püüavad üheskoos Süüria pagulaste olukorda leevendada. Toetus läheb lastele psühholoogilise toe loomiseks Rehanlis ja pagulasperede esmavajaduste katmiseks Ankaras.
3. Kogu talveriideid, majapidamistarbeid, mööblit jm, mida Eestis elamiseks vaja läheb. Võta ühendust info@pagulasabi.ee või helista +372 525 8702 , et teada saada, kas ja mida hetkel on tarvis. (Täiendatud! Hetkel on annetatud esemete vastuvõtmine peatatud! Lähemas tulevikus on plaanis esemeid uuesti vastu võtma hakata. Hoia Pagulasabi Facebookil ja kodulehel silma peal.)
4. Paku transpordiabi või tasuta laoruumi! Kirjuta info@pagulasabi.ee või helista +372 525 8702.
5. Kui sul on õnn elada piirkondades (nimekiri pole täielik!), kes on öelnud, et ei suuda pagulasi vastu võtta, siis kontakteeru oma valla- või linnavalitsusega ja paku abi. See annab julgust ning ehk ka algust uutele initsiatiividele.
6. Vaata kriitilise pilguga oma inforuum üle. Kas su voogu jookseb kamba vihaste inimeste jauramine? Selline infomürgitus tekitab jõuetust. Lülita võõraviha oma infovoost välja ja hangi infot tasakaalustatud allikatest, näiteks ERRist, Guardianist, BBCst vmt.
7. Sekku, kui näed, et keegi on langenud oma päritolu või välimuse tõttu verbaalse või füüsilise vägivalla ohvriks. Kutsu politsei.
8. Kohtle pagulasi ja varjupaigataotlejaid nii nagu enda kaasmaalasigi. Kõrgem pilotaaž on näidata nende suhtes üles keskmisest rohkem kannatust ja soojust, kuna nad on saabunud siia rasketest oludest ja olukord ei ole nende valitud. “See, kes on tugev, peab olema ka hea.”
Veel ideid, mida ka Eestis kasutada annaks, leiad siit.