fbpx

Algab artiklisari mehelikkusest

Väiksed lapsed ja suured mehed. Kollaaž: Brit Pavelson ja Maarja Jullinen. Allikas: “Kui kõik on kodunt ära”, raamat Saša Tšornõi, illustreerinud Boriss Diodorov

2018. aastal kirjutab Feministeerium senisest rohkem mehelikkusest ja mehelikuks peetavast. Uurime, mida tähendab meheks olemine, millised on ootused mehelikkuse suhtes ühiskonnas ja küsime, kas “õigeks meheks” olemisel on hind ja tagajärjed.

Feministeeriumi maskuliinsuse aasta algab sissejuhatava mõtisklusega Aro Velmetilt, kes uurib milliseid strateegiaid eesti mehed kasutavad staatuseängi leevendamiseks. Artiklite sarja fookuses on postsovetlik kultuuriruum, milles Eesti mehed ja maskuliinsuse normid vormuvad. Muuhulgas ilmuvad artiklid teemal uusärimehelikkus ja esoteerika, isadus, väärkoheldud mehed, aseksuaalsus ja mehe keha jne. Peegeldame käsitlust mitmesugustes formaatides ehk kogeda saab ka koomikseid ja novelli. Autoritena löövad kaasa Barbi Pilvre, Jüri Kolk, Christian Veske-McMahon, Marion Pajumets, Lee Maripuu, Veiko Liis, Aet Kuusik, Hannaliisa Uusma, Brigitta Davidjants ja kes teab, ehk keegi veel… Leidub ka autoreid, kelle väga isiklikud meheks olemise lood jäävad anonüümseks või varjunime taha. Illustratsioonid on teinud Brit Pavelson ja Maarja Jullinen. Lisaks avaldame lugusid oma partneritelt Islandi veebiväljaandest Knuz ja Soome ajakirjast Tulva. Põnev? Tähelepanu, valmis olla, läks!

Loe kõiki mehelikkuse teemat käsitlevaid lugusid siit.

Selle artikli koostamist on rahaliselt toetanud on Põhjamaade Ministrite Nõukogu. Artikli sisu eest vastutavad vaid rahastatava projekti koordinaatorid ja artikkel ei pruugi kajastada Põhjamaade Ministrite Nõukogu seisukohti ja tegevuskavu.

 

7
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Sõnastik. Incel

Incel’id on kogukond ja liikumine, kes identifitseerib ennast tahtevastase tsölibaadi kaudu. Nimetus incel koosneb kahest ingliskeelsest sõnast – involuntary (tahtevastane)…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.