fbpx

Mis ikkagi Riina Solmani probleem on?

Eile (21.10) ilmus Eesti Ekspressis Riina Solmani persoonilugu “Inimene kui mõistatus: mis ikkagi Riina Solmani probleem on?”, mis sisaldas valeväiteid Feministeeriumi kohta, mille algallikas on Solman. Palusime Eesti Ekspressil valeväited eemaldada

Lühidalt võib artiklis ilmunu kokku võtta nii, et ühing loodi endiste sotsiaalministeeriumi ametnike poolt, kes siis kohe hakkasid iseendale raha jagama.

Huvitav mõte, hästi põnev lugu, aga väga vale.

Esiteks pole MTÜ Oma Tuba asutajaliikmed ja juhatuse liikmed kunagi sotsiaalministeeriumis töötanud. MTÜ Oma Tuba sai alguse 2009. aastal, et korraldada feministlikku festivali Ladyfest Tallinn, millest kasvas hiljem välja veebiväljaanne ja huvikaitseorganisatsioon Feministeerium. Ühing registreeriti 2010. aastal ja selle liikmetel ei olnud mingit kokkupuudet sotsiaalministeeriumiga.

Teiseks pole sotsiaalministeerium ega mõni muu asutus kunagi Feministeeriumile raha lihtsalt “jaganud”. MTÜ on oma projektitaotlustega osalenud avalikel projektikonkurssidel ja need on läbinud sama hindamise, mis kõik teised taotlused. Osa projektitaotlusi on osutunud edukaks, osa mitte. Piinlik tunnistada, aga oleme kirjutanud projektitaotlusi, mis pole nõelasilma läbinud.

Kolmandaks – üks MTÜ praegustest töötajatest oli tõepoolest sotsiaalministeeriumis tööl aastatel 2005–2011. Ülejäänud kollektiivi liikmetega tutvus ta mitu aastat hiljem. Ja esimest korda, kui ühing hasartmängumaksu taotlusvoorus osales, oli 2016 ehk viis aastat hiljem. Viis aastat on päris pikk aeg. Pikem kui see, mida poliitikud tavaliselt endale lubavad, enne kui näiteks lobitööga tegelema hakkavad.

Feministeerium on ainus feministliku sõna ja mõtte populaarteaduslik edasikandja Eestis, strateegiline partner paljudele soolisuse ja seksuaalsusega tegelevatele organisatsioonidele ja feministlikult mõtlevatele inimestele. Feministeeriumi hääl on sõltumatu. Ministeeriumitest, ministritest ja erakondadest. Töötame selle nimel, et Eestist saaks postpatriarhaat ja et feministlikul kogukonnal oleks oma tuba.

Mis iganes Riina Solmani probleem ka poleks, teame me, et me ei taha olla sellesse segatud.

 

8
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.