fbpx

See pole minu poliitika, kui see mind ei esinda

41. nädala uudishetkede top 10.

Murtud lubadused, poolik poliitika, vanemahüvitised, meeste enesetappude kõrge tase statistikas, kooseluseadus, ülemäärane seksualiseeritus ja nädala lugemissoovitus Nobeli kirjandusauhinna saanud Svetlana Aleksijevitšilt.

 1. Me pole siiani näinud Liisa Pakosta lubatud voliniku konkursi kohendamata esseed. Terve lõim pakub lugemisrõõmu ja mõtlemisainet.
 2. ETV saates “Foorum” jätkus tavapärane kukepoks, kus Eesti poliitika seisu üle arutasid vaid mehed.
 3. Eeldatav laste arv on vaatama vanemahüvitistest vähenenud. Millal mõistetakse, et elujõulisema ühiskonna loomiseks ei piisa vaid rahalisest hüvitisest? Vaja on jagatud vanemapuhkust, võrdseid võimalusi ja palka, kvoote ja reaalseid eeskujusid.
 4. Avaldati kiiret sekkumist nõudev statistika: möödunud aastal kerkis hüppeliselt noorte ja keskealiste meeste enesetappude arv.
 5. Kooseluseaduse rakendusaktide eelnõu antakse tõenäoliselt menetlusse ülejärgmisel nädalal. JustMin kinnitas, et kooseluseadus jõustub 1. jaanuaril ja rakendusaktidest olenemata on sellest päevast alates võimalik kooselulepingut sõlmida.
 6. Samal ajal kirjutas Helen Talalaev,et uuringud on tõestanud, et samasooliste vanematega lastel ei ole erinevusi kognitiivsetes ega füüsilistes võimetes, neil pole madalam enesehinnang ega rohkem psüühilisi probleeme kui erisooliste vanematega peres kasvaval lapsel.
 7. TAI köögiviljakampaania on suunatud rohkem naistele kui meestele, kuigi ülekaaluliste meeste osakaal on naistest suurem. Peale selle teeb mees reklaamis klassikalist sporti, kui naise tantsus on mitu kohatut seksualiseeritud elementi.
 8. Müürilehe tegijad näitavad eeskuju otsusega alates septembrikuust lõpetada leheveergudel alkohoolsete jookide reklaamimise.
 9. Tänane Sirp on tänuväärselt keskendunud tervenisti pagulaste teemale.
 10. Nädala lugemissoovitus:  Nobeli kirjandusauhinna saanud Svetlana Aleksijevitši raamatust “The War’s Unwomanly Face” .

Loe eelmisi kokkuvõtteid siit.

0
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Naised on riigi vaenlased?

Elasin viimast aastat Poolas – olin siis kuueaastane –, kui minu koduküla lähedal randus Taani kodanikeliikumise Naised Lainetel abordilaev. Langenorti-nimelisel…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.

Ostukorv
 • Ostukorvis pole tooteid.