fbpx

Tähelepanu, aasta šovinisti valimised on tulemas!

Foto: Susan Fitzgerald. Scissors Flickr CC.

51. nädala väärt lugemine.

Käärid ja käärimine, #koos II lugemine 26. jaanuaril, kunstnikupalk, Eesti drag queen + tulemas filmiõhtu “Kraamis” ja aasta šovinisti rahvahääletus.

  1. Raili Marling ja Mari-Liis Sepper analüüsisid Sirbis, kus rahva ja võimuesindajate vahel käärid on. Ikka feministlikust perspektiivist.
  2. Teatati, et kooseluseaduse rakendusaktide II ja III lugemine toimub vastavalt 26. ja 28. jaanuaril.
  3. Tallinna Ülikool teatas, et hakkab pagulastele vabatahtlikult keeli õpetama. Väärt ja julgustav eeskuju!
  4. „Sinu õigused tööelus. Lesbid. Geid. Biseksuaalid“ infotrükis on mõeldud geidest, lesbidest ja biseksuaalidest töötajatele, et nad tunneksid paremini oma õigusi ja võimalusi neid kaitsta.
  5. Kunstnikupalk määrati viiele inimesele, sh kolmele naisele – Marge Monko, Kris Lemsalu ja Anu Vahtrale.
  6. Nii lahedat drag queen’i pole vist siinmail veel näinudki, Andrus Tamme  käis “Ringvaates“.
  7. Rahumäe pargis naist rünnanud Lauri Õunale määrati 1,5 aastat tingimisi vanglakaristust. Peale selle, et enamik kohtukuludest kandis riik, on ka sõnum, mis ühiskonnale sellest otsusest antakse, häbiväärne.
  8. Eesti feminismi intersektsionaalsest nurgast analüüsinud Dagmar Kase ja Kadri Aaviku teadusartikkel “Challenging Sexism While Supporting Speciesism: The Views of Estonian Feminists on Animal Liberation and its Links to Feminism” on veebis kõigile lugemiseks (lk 92-127).
  9. Homme toimub Kraamis filmiõhtu: indie-dokk “Just Do It – a tale of modern-day outlaws” (2011)” ehk tsiviliseeritud sõnakuulmatus, nutikas aktivism, kliimaaktivism- ja pagulased.
  10. Nädala lugemissoovitus: Feministeeriumi aasta šovinisti rahvahääletus algab tuleval nädalal! Nädalavahetus on täpselt nii pikk aega, et kandidaadid meelde tuletada.

Loe eelmise nädala kokkuvõtteid siit.

0
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Naised on riigi vaenlased?

Elasin viimast aastat Poolas – olin siis kuueaastane –, kui minu koduküla lähedal randus Taani kodanikeliikumise Naised Lainetel abordilaev. Langenorti-nimelisel…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.