fbpx

Topeltstandardid, afrofoobia ja #KOOS

Pilt: DieselDemon, Koos, Flickr CC

44. nädala uudishetkede top 10.

Topeltstandardid, afrofoobia ja häbi, kooseluseaduse rakendusaktid liikvel, räuskamine poliitikasaadetes + esita ettepanekud presidendi teenetemärgi saajateks!

 1. VWSEK grupi liikmete kulmud kerkisid taevani kui ETV saade “Pealtnägija” tegi topeltstandardite kukerpalli: salaja naiste seelikualuseid pildistava tegelase lugu illustreeriti ohtralt samas loos hukkamõistetud piltidega. Kas loo arusaadavuse ja ohvriks langenud naiste seisukohast oli see vajalik?
 2. Afrofoobia ei küsi ametit: verbaalsete rünnakute ja rassistlike märkuste osaliseks on peale liitlasvägede sõdurite saanud teised Eestis elavad välismaalased ning nendega suhtes olevad ja/või ühiseid lapsi saanud naised ja mehed. Tervitame tekkinud diskussiooni, kuid kurvastame, et kellasid hakati lööma suure häbi korral. Miks meil enne nii häbi polnud?
 3. Kooseluseaduse rakendamise seaduse esimene lugemine on riigikogus 24. novembril. Imre Sooäär kutsus üles saadikutele head sõna teele saatma.
 4. Maatriksis on vist rebend, aga meile sobib. Ingrid Rüütel Maalehele: “Mustanahalise lapselapse vastu pole mul midagi, tõupuhast eestlast pole olemas”.
 5. Jää liigub! Hetkel menetleb politsei Tallinnas ühte tumedanahalise isiku solvamise juhtumit.
 6. Sellist räuskamist nagu selle nädala “Foorumis” pole ammu kuulnud (Ligi-Raud-Sults bombshell). Õnneks tasakaalustas nädala “Vabariigi kodanike” saates Kadri Kasaku selge ja rahulik argumenteeritus.
 7. EPLi arvustus lavastusele “Tõelised naised, tõelised mehed, tõelised teised”. PS. Veiko Märka, lavastuse nimi algab “Tõelised naised…”, mitte “Tõelised mehed..”. Freud elab!
 8. 1. novembrini saab igaüks teist esitada presidendi kantseleile ettepanekuid (inimesi) teenetemärgi saamiseks. Me esitasime oma kandidaadi ära (see on nii lihtne!), aga kes on Sulle 2015. aastal silma jäänud?
 9. 5 soovitust, mida tüdrukud töömaailma võiksid kaasa võtta. Ausalt öeldes kuluvad need soovitused igas eas naistele.
 10. Nädala lugemissoovitus: mis värk nõukogude aja feminismiga on? Külaliskirjutaja professor Katrin Kivimaa seletab: “Naiste rollid ja õigused kui riikliku propaganda osa”. Saada see artikkel oma emale lugemiseks!

Oktoobri kuu TOP 3 lugu

 1. Maari Põim “MEENUTAME: TOP 20 kõige kahjustavamat noortenõu Dr. Noormannilt*”
 2. Liisa Past “7 trikki tülitajate tõrjumiseks”
 3. Brigitta Davidjantsi “Abiks algajale autojuhile: sõiduõpetajate välimääraja

Loe eelmise nädala kokkuvõtteid siit.

0
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Naised on riigi vaenlased?

Elasin viimast aastat Poolas – olin siis kuueaastane –, kui minu koduküla lähedal randus Taani kodanikeliikumise Naised Lainetel abordilaev. Langenorti-nimelisel…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.

Ostukorv
 • Ostukorvis pole tooteid.