3 kiiret küsimust: Killu Sukmit ja Minna Hint

Novembris avas endises Polümeeri tehases artist-run-space “Kraam” tasuta asjade poe. Feministeerium võttis ühendust poepidajatega ja uuris millega tegemist.

Mis ja kes on “Kraam”?

Ühendasime kolm asja – oma ruum, kunst ja riided. Tahtsime teha artist-run-space’i, mis kunstnikena ennast huvitaks. Lisaks on ka kogukonna teema ja kollektiivne töö: tasuta asjade poe avamisega “Kraamis” oli seotud üle 15 inimese.

Kas feministlik muusikaarhiiv tuleb?

Jaa! Praegu on poes ja poe ees vaatamiseks feministlikud installatsioonid work in progress. Või kui tsiteerida Natalia Pershina Yakimanskayat, riided on siin materjal, et luua sidet igapäevaelu ja kunsti vahel. Aga ka näiteks Smartgirls’i projekt Halifaxis, kus soojad joped jäeti linnaruumis inimestele, kellel võib neid vaja minna või  I love the Paris “shoe march”.

Mida järgmiseks plaanite?

“Kraam” alles kujuneb. Kindlasti on mõttes teha üks näitus. Jätkame Abrakadabra ürituste sarja, järgmisena on laupäeval (12.12) plaanis filmiõhtu, kus näitame Julia Ivanova filmi “Perekonnaportree mustas ja valges”. Kraam sessions on live-muusika sari, kus tahame esinema kutsuda huvitavaid autoreid. Siiani on esinenud Kannelseelikud ja järgmisena kutsusime singer-songwriter’i Katri Meh. Olulised teemad on veel pagulasdebatt ja kunstniku palk.

Kraam on avatud igal laupäeval 12–18. Aadress Ülase 16 / Madara 22, II korrus, endises Polümeeri tehases. 

Täpsem info:

https://www.facebook.com/thekraam/

https://kraamstuff.tumblr.com/