Aasta šovinisti valimised: kandidaat nr 6 on Risto Berendson!

Reporter Risto Berendson astub Postimehe arvamusküljel „korralike koolipoiste“ kaitseks välja, hoiatades, mis võib juhtuda, kui „korralikke koolipoisse” karistada toimepandud seksuaalkuritegude eest. Berendson meenutab:

„1979. aastal puhkes Lõuna-Eestis skandaal. Koolipoiste saunapidu lõppenud tüdruku grupiviisilise vägistamisega. Uurimist taheti mitu korda lõpetada. Väidetav kannatanu isegi ei protesteerinud. Kisa tegi tema tuttav, uhkete ordenitega punaveteran, kellele ei sobinud «ei» öelda. Asi lõppes minimaalse kaheksa-aastase vangistusega. Muidu korralikud koolipoisid saadeti vanglasse harjuma kriminaalse eluga. Üks neist oli tollal 16-aastane Assar Paulus. Hilisem krimilugude peategelane.“

Tõesti, mis riik see selline on? Muidu korralikud koolipoisid satuvad grupiviisilise vägistamise pärast VANGLASSE? Väidetav kannatanu isegi ei protestinud! Mingi PUNANE veteran tegi hoopis kisa ja on põhimõtteliselt süüdi selles, et meil on nüüd organiseeritud kuritegevus Eestis. Berendson tuletab meelde, et ka praegu avalikust raputanud juhtumi puhul on tegu korralike koolipoistega:

„Need olid korralikud koolipoisid.“
„Nad olid ju sõbrad.“
„Mängukaaslased.“

Millega seekord tegemist oli? Vägivaldset seksuaalakti ei toimunud. Viis vanemat poissi lihtsalt ähvardasid karistamise eesmärgil 12-aastast tütarlast vägivaldse seksuaalaktiga, kuna too oli kasutanud sõna “ime”. Berendson toob Eesti õigusruumi sisse uue mõiste, nimelt oli tegemist sellise asjaga nagu:

laste mänguhoos tekkinud tüli äärmiselt ebaõnnestunult“ tehtud lahendusega.

Osad mäletavad, et see pole esimene kord, mil Berendson tunneb kaasa korralikele, kuritegusid toime pannud meestele. 2008. aastal kaebasid naiste varjupaigad tema kaasautorlusel sündinud üllitise Pressinõukokku. Tookord proovis Berendson koos kolleegidega huvitavat hüpoteesi, et mõrvaohver (noor naine), põhjustas ise enda tapmise, olles „kõike muud kui korralik”. Igaks juhuks avaldati koheselt ohvri täisnimi, pildid ja hulk eraellu kuuluvaid detaile, et iga lugeja ikka saaks aru, mäherdune naine see mõrvaohver oli. Soliidses eas mõrvari kannatus arusaadavatel põhjustel katkes. Lugu saab jätkuvalt lugeda siin. Pressinõukogult tuli tauniv otsus. Quelle surprise.

Berendson osales ka Oru mõrvajuhtumi kajastamises, kus noor pereisa, sobilikult iseloomustatud kui “selle kooselu tasakaalustavam pool”, pussitas surnuks oma elukaaslase, aastase lapse, naise sõbranna ja lõpuks iseenda.

Me ei tea mis seekord juhtus, sest me ei olnud seal. Me ei tea mis kohtulahendis seisab, kuna see on kuulutatud kinniseks. Aga me teame, et Risto Berendson on õige mees, kes alati seisab nõrgemate, st korralike koolipoiste, poolel.

Aasta šovinist on rubriik, kus tutvustame lugejatele ükshaaval silmapaistvaid šoviniste. Aasta lõpus korraldame rahvahääletuse ja toimub pidulik galaõhtu.

Tutvu ka teiste aasta šovinisti kandidaatidega!