Aasta šovinisti valimised: kandidaat nr 7 on Ingrid Veidenberg!

Lugejate tungival nõudmisel seame kandidaadina üles Laupäevaleht LP peatoimetaja Ingrid Veidenbergi. Ei meie diskrimineeri kedagi! Veidenberg on oma pikaajalise seltskonnakroonika kogemusega töötanud välja täiusliku meetodi, kuidas küsitleda naissoost poliitikuid. Võtmesõnadeks on „mehed“, “nutmine”, „lapsed“, „lõhnaõli“, „käekott“ ja „perenaine“. Sellel laupäeval said tähelepanelikud lehelugejad nautida tema persoonilugu Riigikogu liikme Siret Kotkaga, keda artikli esimeses lauses tutvustatakse kui „see on see Savisaare tšikk” ja varsti hakkasid meie telefonid helisema.

Tegime statistilise minianalüüsi. Veidenberg esitab Kotkale 42 küsimust millest 27 puudutavad otseselt Edgar Savisaart. Puudu pole ka küsimus teiste meeste kohta (Priit Kutser) ja klassikaline ”millal lapsed tulevad?”. Sõna ”Edgar” esineb küsimustes 12 korda, ”Savisaar” 15 korda, ”Hundisilma” 4 korda, ”perenaine” 2 korda ja ”silmarõõm” 1 kord.

Soovitame lugejal seltskonnareporteri magusa ja ilmeka häälega ette lugeda järgmise valiku Veidenbergi Kotkale esitatud küsimustest:

Kuidas mõistsid nii noorelt, 13-aastaselt – vanasti mängisid tüdrukud sel ajal veel nukkudega –, et sinu kutsumus on poliitika?

Kui suurt rolli mängis selles otsuses sinu iidol Edgar Savisaar?

Millal kohtasid esimest korda Edgar Savisaart?

Nii et tunned teda isiklikult 13 aastat?

Otse koolipingist ei minda just sageli ministri abiliseks. Millega sa ta ära võlusid?

Ja kohe otsejoones ministri referendiks?

Kas oled aru saanud, miks Edgar Savisaar usaldab verinoori inimesi, mitte kogemustega ja end omal alal tõestanud spetsialiste?

Kui sina referendiks läksid, oli Edgar Savisaar Viljaga abielus. Kui kiiresti teie suhe isiklikuks muutus?

Aga miks ütles Vilja Savisaar-Toomast mõni kuu tagasi siinsamas intervjuus „Püha taevas, Siret Kotka elab ju Hundisilmal!”? Kas elad siis?

Miks sind siis nii kindlameelselt Tallinna linnapeaga paari pannakse? Eesti Ekspress kirjutas läinud aastal suisa pika loo pealkirjaga „Siret Kotka tõus Hundisilma perenaiseks”.

Milline pettumus! Terve Eesti teab, et sina oled.

Ega see meesterahvas, kes on su südame võitnud, ole mitte erakonnakaaslane Priit Kutser, kellega sind on samuti seostatud?

Kuidas talub sinu kõrval olev mees seda, et meedia paneb sind järjekindlalt Edgar Savisaarega paari?

Aga need ühised puhkusereisid, mis meedia on avalikustanud? Oled sa käinud Edgar Savisaarega soojamaareisidel?

Miks Vilja Savisaar-Toomast siis valetab?

Eks noortekogust tulid ju nii mõnedki silmarõõmud, kellele Savisaar pööras ehk rohkem tähelepanu kui oma seaduslikule abikaasale. Äkki on see põhjus?

Sa ei võtnud Viljaga ühendust, et öelda: asjad ei ole nii. Miks sa ei võitle tõe eest ja lased sel suhtel teisiti paista?

Kas Edgar Savisaarega seostamine on su karjäärile pigem kasuks tulnud?

Tänu sellele, et oled olnud Edgar Savisaarega heades suhetes, oled saanud kõik head asjad oma elus?

Ometi said aidata oma kodukanti just Edgar Savisaare kaudu. Tallinna linnavalitsus rahastas sinu valimispiirkonda kuuluva Kiltsi kultuurimaja uue põranda ehitamist.

Milline on praegu Edgar Savisaare tervis?

Kuidas hindad tema paranemist? On olukord paremaks läinud?

Kas olete temaga arutanud, kuidas elu Keskerakonnas ja Tallinna linnas edasi läheb?

Kui kaua võib see aega võtta?

Milline on Edgar Savisaare emotsionaalne seisund?

Ta jätkab nii erakonna esimehe kui ka Tallinna linnapeana?

On spekuleeritud, et Keskerakond saab opositsioonist välja, kui Edgar Savisaar astub tegevpoliitikast kõrvale.

Kuidas Hundisilma talu peremeheta hakkama saab?

Milline perenaine sa oled? Tean inimesi, kes on Hundisilmal õhtusöökidel käinud ja kiidavad su kokakunsti.

Oled end nüüd neljaks aastaks riigikogus rakkesse pannud. Samal ajal on sul värske suhe mehega, kellega planeerid ühist tulevikku. Millal lapsed tulevad?

Kui palju sa „Libahundi” Tiinas ennast ära tunned?

Pärast esimest harjutust, võib proovida variatsioone. Nagu üks tähelepanelik lugeja soovitas, saab esitada sarnaseid küsimusi Jaak Madisonile. Millal kohtusid esimest korda Mart Helmega? Millega ta  ära võlusid? Kui kiiresti teie suhe isiklikuks muutus? Millal lapsed tulevad? Jne.

Veidenberg ei tee mitte lihtsalt suurepärast ajakirjandust, vaid annab naissoost poliitikutest inimliku pildi. Naiseliku touch’iga. Ajakirjanikust endast annab ka päris hea pildi.

Aasta šovinist on rubriik, kus tutvustame lugejatele ükshaaval silmapaistvaid šoviniste. Aasta lõpus korraldame rahvahääletuse ja toimub pidulik galaõhtu.

Tutvu ka teiste aasta šovinisti kandidaatidega!