Ennäe, saab ju küll!

Feministeeriumi 36.-37. nädala uudishetkede top 10.

Uued ministrid, rohkem naisi politiikasaadetes, aasta naised, meesfeministid, suured teod ja pralle!

  1. Toolide mäng: Urve Palo astus tagasi, ettevõtlusministri positsioonile asus Liisa Oviir. Palju õnne ja tere tulemast, Liisa!
  2. Erakorralise “Vabariigi kodanike” saate külaliste sooline suhe oli 3:1 naiste kasuks. “Foorumi” saates oli külaliste seis võrdne 2:2. Twitteri avangard rõõmustas ja meie loodame, et uueks naisekspertide sajuks ei pea ETV 70. aasta juubelit ootama.
  3. Triin Toomesaar küsis toimetajatelt: “Mis on portaalides, saadetes või ka senistes naisarvajate leidmise viisides valesti, et viimased aina ütlevad, et ei taha/saa/söanda pakutud ruumis sõna võtta, kui arvamusfestivalil leidis oma mõtete avalikuks väljendamiseks tahtmise ja võimaluse proportsionaalselt oluliselt rohkem naisi kui meediaveergudelt meile harilikult vastu vaatab?” Oi, meile meeldib see artikkel.
  4. Viiuldaja, laulja ja pärimusmuusik Maarja Nuut sõidab Põhja-Ameerika ringreisile. Head reisi!
  5. BPW Estonia kutsub üles esitama aasta naise ja aasta noore naisettevõtja kandidaate!
  6. Kas mees saab olla feminist? Jah, Nils Niitra “Isaste isamaa” jäi sel nädalal lootustandvalt silma.
  7. Mis on Eesti meestel viga? Tervitame lihtsat ja selget analüüsi.
  8. “Sõbraliku Eesti” toetuskontserti külastas ligi 7000 inimest. Esitatud kõnesid loe üle siit. Esimene ühine samm oma unistuse poole on tehtud, kuid loe, mida veel teha saad.
  9. Siseministeerium ja Eesti politsei on usinalt EKRE tehtud kahju püüdnud parandada: milles EKRE KOV-idele saadetud kirjas eksis ja Vao vägistamisjuhtum ei vasta tõele.
  10. Mine välja! Täna toimub Kelmis Indie-Disco Girl Power Extra pralle. Või kandideeri Prantsusmaal 1.-15.11 toimuvale loovuse ja võrdõiguslikkuse temaatilisse õpituppa. Lisainfot saab info@kodanikuharidus.ee.

Loe eelmisi kokkuvõtteid siit.