fbpx

Kordamine on tarkuse tütar

Pilt: minarai / sexist shit

38. nädala uudishetkede top 10.

Lugemissoovitused, “Maa, armastan sind” ja seksism klassiruumis, feministlik meediakriitika, petitsioon Reitelmani ametist vabastamiseks, kooseluseaduse rakendusaktid ja meediaeetika.

 1. Eesti Naisteühenduste Ümarlaud tegi 10. septembril avaliku pöördumise “Kohustuslik kvoodisüsteem ei ole jätkusuutlik lahendus praegusele rändekriisile“. Ümarlaua liikmed Eesti LGBT Ühing ja Eesti Inimõiguste Keskus teatasid, et pole pöördumisele alla kirjutanud ning et nende seisukohad ei ühti artikli seisukohtadega.
 2. MTÜ Oma Tuba ja Feministeerium soovitab selle uudise valguses üle lugeda artiklid  “Miks taotlevad Euroopas varjupaika eelkõige mehed?“, “Miks peaks feminist pooldama põgenike ümberasustamist?” , “Mis on rassism?” , “Rass kui reaalsus ja müüt”  ja “8 võimalust aidata pagulasi ja varjupaigataotlejaid”
 3. “Maa, armastan sind” (rež. Rasmus Merivoo) on keskkonnahariduse populariseerimise eesmärgil loodud 50 lühifilmi kogumik. Tegijad pakkusid (või valis ETV?) nn tiiser-reklaamiks klipi taaskasutusest. Sirbis selgitas Merivoo, kuidas eesmärk pühitses abinõu: “Mõned klipid võivad küll esmapilgul tunduda mingis mõttes ebatraditsioonilised, lähevad justkui üle piiri, aga teemad on olulised ja tuleb meeles pidada, et võistleme tähelepanu pärast ju absoluutselt igasuguse meediaga, mida noor inimene tarbib.”  Ringvaate intervjuus selgitas Merivoo, et “tempo oli peal ja rohkelt ei analüüsitud”. Tuletan meelde, et tegemist on haridusliku õppematerjaliga, tunnis vaatamiseks, kuid klipi räige seksism on ja jääb põhjendamatuks. Lisaks, kelle jaoks on Eestis AIDS-i nali naljakas? Siin tuleb juba mängu klassiühiskond.
 4. Marjo Näkki andis Terevisioonis Eesti naisteajakirjade teemade seisu kommenteerides mõnusat feministliku säru.
 5. Grupp aktiviste algatas petitsiooni Kaitseliidus töötava Urmas “300,000 parasiteerivat tiblat” Reitelmanni ametist vabastamiseks.
 6. Kütet tuleb juurde: ääriveeri tõmmati päevakorda kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmise teema. 
 7. Veebiportaal Buduaar sai sel nädalal hea õppetunni meediaeetikast (ei, mitte meediavabadusest).
 8. Delfi, Eesti Päevaleht ja Sõbralik Eesti peavad tuleval esmaspäeval registreeritud kommentaariumis maha neljanda ja viimase debati pagulaste vastuvõtu korralduse teemadel.
 9. Oktoobri alguses näeb kinodes kolme naise ja ühe mehe lühifilmide kassetti “Lennud unes ja ilmsi”. Minge vaatama!
 10. Soolisest ebavõrdsusest rääkiv lavastus “Tõelised naised, tõelised mehed ja tõelised teised” otsib hoogu!

Loe eelmisi kokkuvõtteid siit.

0
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Naised on riigi vaenlased?

Elasin viimast aastat Poolas – olin siis kuueaastane –, kui minu koduküla lähedal randus Taani kodanikeliikumise Naised Lainetel abordilaev. Langenorti-nimelisel…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.

Ostukorv
 • Ostukorvis pole tooteid.