fbpx

Täna on transsooliste mälestuspäev

Pilt: torbakhopper. transgender flag : castro, san francisco (2013). Flickr CC.

47. nädala väärt lugemine.

Vihakuritegude ohvriks langenud transsooliste inimeste mälestuspäev, feministlik neoliberalismi kriitika, Sugu: N ajakiri, 2016. aasta folgi teema, privileegid, revolutsioonid, PÖFF ja tuge väärt Hooandja projekt.

 1. Täna mälestatakse transsoolisi inimesi, kes on langenud vihakuritegude ohvriks.
 2. Feministlik neoliberalismikriitika, kes neid suudaks lahuta?  Väärt mõtteid Piret Karrolt, Anna-Maria Penult ja Terje Toomistult.
 3. Sugu: N ajakiri on alates tänasest lettidel!
 4. 2016. aasta folgi teemaks vailiti NAISTE HÄÄL, mh seisab pressiteates: “Naiste hääle üks tähendusi on ka ühiskondlik hääleõigus. Selle festivaliga on ehk paslik meenutada, et naised said siinkandis hääletusõiguse täpselt 99 aastat tagasi 1917. aastal. Paljudes maades on naiste valimisõigus aga piiratud või puudulik ka tänapäeval. Hääleõigust ja lauluhäält seob julgus ja tahe ennast väljendada, kasutada ja arendada oma annet ja oskusi.” (Jess, te teete seda õigesti!)
 5. Seksuaalõpetus ja nõustamiskeskused toimivad: teismeliste sooritatud abortide ja mittesoovitud raseduste arv on vähenenud, rasestumisvastaste vahendite kasutamise arv on suurenenud ning partnerite vanusevahe on ühtlustunud. Viimane viitab võrdsemale ja konsensuslikumale vahekorrale.
 6. Eestis elavate kuulmispuudega tudengite juurdepääs kõrgharidusele sõltub otseselt nende majanduslikust seisust ehk on justkui rikaste privileeg.
 7. Emajõe Saadik kirjutas Müürilehes noortest, islamifundamentalismist ja revolutsioonidest.
 8. PÖFF ei kesta igavesti, mine Feministeeriumi, Müürilehe ja Eesti Inimõiguste Keskuse soovitatud filme vaatama!
 9. Toeta kauaoodatud ja tänuväärt araabia keele vestmik-sõnastiku valmimist Hooandja kampaanias!
 10. Nädala lugemissoovitus: tänase mälestuspäeva puhul sobilik lugemisvara Marcus Pärtelilt: “See vahva kloun ehk meedia kolm võtet soo uurimiseks”.

Loe eelmise nädala kokkuvõtteid siit.

0
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.

Ostukorv
 • Ostukorvis pole tooteid.