fbpx

Valimisveskid jahvatavad

Foto: Randen Pederson. Flickr CC

26.08–17.09 uudiskiri

Koos riigikoguga alustasid tööd valimiskampaaniaveskid, avasime annetuskeskkonna, president toetas kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmist, aga räägime ka soolisest identiteedist. Lisaks jagame palju feministlikke tegutsemis- ja lugemissoovitusi!

Hakka Feministeeriumi toetajaks!

Möödunud nädalal ähvardas Varro Vooglaid, et EKRE võimuletulekuga võetaks teatrilt NO99 riiklik rahastus vähemalt valdavas osas ära. Jaak Madison arvas sotsiaalmeedias, et tema erakonna võimule saades lõppeks Feministeeriumi rahastamine. Kaks päeva hiljem esitas MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut vabaühenduste rahastamise uuringut kajastavas artiklis ebatäpse väite, nagu oleks Feministeeriumile antava toetuse näol tegemist otse riigieelarvest tulnud rahaga. Postimees tegi artiklis pärast õienduse esitamist muudatuse.

To see the Aside click here.To hide the Aside click here.
Hakka püsitoetajaks, sest just igakuine, kasvõi väike summa aitab kõige rohkem!

Feministeeriumit on seni peamiselt rahastatud eduka osalemise tulemusena avatud projektikonkurssidest, mis ei anna riigile või selle rakendusasutustele mingit kontrolli vabaühenduse sisulise tegevuse üle.

Hea uudis on see, et avasime augusti lõpus annetuskeskkonna, kuhu ootame nii ühekordseid annetusi kui ka püsitoetust. Hakka püsitoetajaks, sest just püsitoetused aitavad pikas perspektiivis Feministeeriumi jätkusuutlikust tagada ning võimaldavad meil lihtsamini täita projektivoorude omaosaluse nõudeid.

#koos presidendiga

President Kersti Kaljulaid utsitas riigikogu sügishooaja avaistungi kõnes kooseluseadust vastu võtma: “On vastutusest kõrvale hiilimine, kui lubada paberil kaitsta õigusi nagu kooselu, olukorras, kus teil ei jätku vastutustunnet tagada nende rakendamine. Ka Nõukogude Liidu konstitutsioon lubas muide paberil kaitsta sõna- ja mõttevabadust. Loomulikult me saame loota, et kohtud tulevad siin inimestele appi õigusriigi toimimise kindlustamiseks. Tulevadki, kuid õiguskindluse murenemist see kinni ei kata.

Trans on teema

Soolist identiteeti ja transmaskuliinsust lahkav lavastus “Muutujad” etendub peagi Tallinnas (25.09 ja 26.09) ja Tartus (28.09). Loe intervjuud lavastaja Teemu Mäkiga siit ja tule 26.09 etendusjärgsele arutelule “Kes võib defineerida sugu?”.

PS! 16 eurose sooduspileti saad sisestades Piletilevisse sooduskood “viiendik vähem”.

Come home to us! Kõikide kvääride pidu 30. septembril Ülase12-s. Postri joonistas Laura Berta Vahtra
  • Aet Annist kirjutas inimsusevastase propaganda levikust, Vilja Kiisler vaimsest tuimusest ja Eero Epner kurjuse normaliseerumisest
  • Tiina Kirss ja Mare Kõiva rääkisid Tiia Kõnnusaarega vananemisest ja eeskujudest
  • The Establishment kirjutas muu hulgas ka eesti keele kui sooneutraalse keele plussidest ja miinustest
  • TLÜ sotsioloogia professor Ellu Saar kirjutas Eestis aina kasvavast sotsiaalsest ebavõrdsusest
  • Kadri Aavik kirjutas neoliberalismi mõjust ülikoolide toimimisele
  • Loe, miks tuleb õpilased viia LGBT festivalile “Festheart?”
  • Loe intervjuud transsoolisuse valdkonna tunnustatud uurija, autori ja filmitegija Susan Strykeriga
  • Kuula Ööülikooli loengut naise kujutamisest Nõukogude eesti kirjanduses

Tegutse!

Lugemissoovitused

 

3
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Naised on riigi vaenlased?

Elasin viimast aastat Poolas – olin siis kuueaastane –, kui minu koduküla lähedal randus Taani kodanikeliikumise Naised Lainetel abordilaev. Langenorti-nimelisel…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.

Ostukorv
  • Ostukorvis pole tooteid.