#104kiri, Reinsalu, Sirbi laureaadid

Uudiskiri 01.01–20.01

Aasta esimesel kuul oleme jätkanud arutelu vägivallateemal, jõudnud rõõmustada Rebeka Põldsami tunnustamise üle Sirbi laureaadina ning nüüd ootame, kas justiitsminister Urmas Reinsalu astub oma sõnavõtu tõttu tagasi. Uudiskirja lõpus leiad põnevaid feministlikke tegutsemis- ja lugemissoovitusi!

#104kiri

Üle saja inimese allkirjastasid avaliku kirja, mis taunis Tiit Ojasoo kaasamist Eesti Vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtu kunstilise lahenduse loomisse. Selle peale arvati palju, loe siit, siit, siit, siit ja siit. President Kersti Kaljulaid vastas avalikule kirjale siin. Loe lisaks mõningate allakirjutanute refleksioone Piret Karro, Terje Toomistu, Sandra Jõgeva.

Sirbi laureaadid 2017

Kultuurilehe Sirp laureaadid eelmisel aastal ilmunud tekstide eest on Rebeka Põldsam, Johannes Saar, Heili Sepp ja Mihhail Trunin. Õnnitleme julget ja häälekat feministi Rebeka Põldsami, kelle sulest ilmunud Feministeeriumi artikleid loe siit ja siit.

Reinsalu kõikuv ministritool

Justiitsminister Urmas Reinsalu unustas end (meie teda mitte) ja nimetas arvamusloos avaliku kirja allakirjutanuid kullakesteks, nõudis “kanakarja kambaka” lõpetamist ning väljendas kahetsust, et mõistis Ojasoo kaasuse ajal hukka naistevastase vägivalla. Hiljem esitas Reinsalu vabanduse, kuid hetkeseisuga on poliitilisel tasandil justiitsministri tagasiastumist nõudnud Reformierakonna naisliikmed ja mitu teist poliitikut. Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jürgen Ligi sõnul algatab fraktsioon umbusaldusavalduse juhul, kui Reinsalu esmaspäevaks tagasi ei astu. Kuigi nii Keskerakond kui ka sotsiaaldemokraadid umbusaldust ametlikult ei toeta, siis on mitu koalitsioonisaadikut lubanud ettepanekuga ühineda.

Reinsalu väljaütlemistest on sündinud uue aasta esimene meem! Järsult on tõusnud nõudlus kanakujuliste aksessuaaride ja särkide järele. Kollaaž: Brit Pavelson

Tegevused

Lugemissoovitused