fbpx

3 kiiret küsimust Anna-Stina Treumundile

Anna-Stina Treumund uuris, kuidas erinevad kosmeetikafirmad nimetavad oma tooteid. Selgus, et heleda nahaga inimestele mõeldud tooteid nimetatakse tihti kui “natural” (eesti k “loomulik”) ning tumedatele nahatoonidele mõeldud tooteid kirjeldatakse kohvi, kako või maa elementidega (liiv, muld, mäed). Pilt: Tartu Kunstimuuseum

Kuni 1. veebruarini saab Tartu linnaruumis, Poe ja Küüni tänava nurgal, näha kunstnik Anna-Stina Treumundi kunstiprojekti “Skin”. Tegemist on Tartu Kunstimuuseumi päevakajalise väljapanekuga, mis viitab Tartu linnas aset leidnud vihakuritegudele – hiljuti Küüni tänaval jalutanud Nigeeria välistudengit loobiti päise päeva ajal kividega. Feministeerium esitas Anna-Stina Treumundile kolm küsimust.

1. Mis Sind inspireeris?

Lähtusin kohast ja formaadist. Kuulates pagulasvastaste sõnavõtte, jääb kõlama viha võõra usu ja nahavärvi vastu. Plakatiprojekti jaoks keskendusingi viimasele. Olen Tartut juba pikemat aega Eesti natsipealinnaks pidanud ja leidsin, et rassismist keset Tartu linna rääkimine on parim lahendus.

2. Palju Sa ise nahavärvi peale üldse mõtled?

Palju. Nagu ka soo, seksuaalsuse, vanuse ja ableismi (“terve” keha eelistamise) peale.

3. Mis järgmiseks plaanis?

Plaanin kolleegiga fetišitest ja BDSMst inspiratsiooni saanud kunstiteostest näituse kureerida. Ja muidugi toimub LadyFest Tallinn, mille kallal praegu töötame. Korraldajate koosseis on muutunud ja festival saab uue kuju.

0
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.