fbpx

Festival TOKSI-LINE: #feminism #keskkond #geopoliitika. 26.-27. jaanuar

Toksiline maskuliinsus, toksiline teadmatus, toksiline viha — kas ka feminism võib olla toksiline? Mis juhul ja mille suhtes? 26.-27. jaanuaril festivalil TOKSI-LINE toome kokku feminismi keskkonnaküsimuste ja Ida-Euroopa kunstiga ning arutame üheskoos, kuidas mõelda toksilisusest kasvava reostusega maailmas.

2017. aasta Eurobaromeetri andmetel on Eesti üks madalama keskkonnateadlikkusega ühiskondi Euroopas. Mis rolli mängivad selles sugu, inforuum ja geopoliitika? Kuidas mõjutab toksilisus meie keha ja emotsioone? Kuidas mõtestab feministlik kunst ja teooria inimese rolli teiste liikide suhtes? Missugused võimusuhted on meie igapäevase tarbekauba taga ja missuguseid alternatiive loob taaskasutus kui keskkonna ja üksteise säästmise viis? Kuidas meie postsotsialistlik minevik neid muutusi mõjutab? Missuguseid võimalusi pakub teadlikkuse kasvatamiseks kunst ja kas me suudame üheskoos ette kujutada uut keskkonnarevolutsiooni?

Festivali programmis on töötoad, videokunst, vestlusringid publikuga ning elav muusika. Festivali videoprogramm valmib koostöös Berliini kuraator Ulrike Gerhardti algatatud Ida-Euroopa feministlikku kunsti koondava platvormiga D’EST, mis on valminud Ida-Euroopa kunstnike ja kuraatorite tihedas koostöös. Kõik D’EST videod on vabalt kättesaadavad platvormi koduleheküljel https://www.d-est.com/.

Laupäevane festivaliprogramm on inglise keeles ja pühapäevane eesti keeles.

Kõik on väga oodatud osalema!

Jälgi jooksvat infot Facebookist või küsi lisa Margaret Talilt ja Rebeka Põldsamilt.

PROGRAMM 

Laupäev, 26. jaanuar

13.00 Töötuba “Writing a Script for a Past Revolution” kunstnik Elske Rosenfeldiga poliitika koreograafiast EKAs (Palun registreerige end eelnevalt siin https://goo.gl/forms/jI1WjeaewcQk8WyT2)

Töötoas vaadeldakse ja uuritakse revolutsiooni ja keha, liigutuste ja liikumise omavahelisi seoseid ja suhteid. Vaatame klippi 1989. aasta revolutsiooniliseks peetavat nõukogu, Ida-Saksamaa Kesknõukogu kohtumiselt. Kümneminutilises videolõigus näeme, kuidas on kokku tulnud revolutsionäärid ja režiimi esindajad, kes ei tea, kuidas samal ajal väljas assamblee hoone ees toimuvale demonstratsioonile reageerida. Töötoas katsetatakse video peategelaste füüsiliste žestide ja liikumisega, eksperimenteeritakse, tehakse järgi ja abstraheeritakse, kirjutatakse ja taasesitatakse nähtud liikumiste stsenaariumeid. Lisaks saab töötoas arutada oma poliitilise organiseerumise kogemuste üle Töötuba on osa Elske Rosenfeldi pika-ajalisest projektist “Revolutsiooniliste liigutuste sõnastik”. Töötuba on inglise keeles.

Ida-Saksamaal sündinud Elske Rosenfeld on Berliini kunstnik, kelle töötoas analüüsitakse 1989. aasta lõpus toimunud ümarlauda, mille eesmärgiks oli kirjutada Ida-Saksamaale uus põhiseadus, et liituda Lääne-Saksamaaga. Tema blogi www.dissidencies.net ja kodulehekülg www.elskerosenfeld.net

15:00 lõuna EKKMi kohvikus

16:00 video- ja muusikaprogramm. Kannelt mängib Eva Väljaots. Videoteoseid D’EST programmist tutvustab kuraator Ulrike Gerhardt. Teosed kunstnikelt Marwa Arsanios, Ioana Cojocariu, Factory of Found Clothes (Natalya Pershina & Olga Egorova), The Bureau of Melodramatic Researchi (Irina Gheorghe & Alina Popa) ning Anna-Stina Treumund

18:00 vestlusring Ulrike Gerhardt (D’ESTi peakuraator), Eneken Laanes (TLÜ), Elske Rosenfeld, Margaret Tali, Rebeka Põldsam ja publik

20:00 vestlus jätkub vabas vormis, muusikat mängivad DJd

Pühapäev, 27. jaanuar

12:00–17.00 Feministeeriumi 4. sünnipäevapidu

13:00-14:30 Feministlike manifestide slämm. Valimised on ukse ees! Aeg on öelda välja, millist maailmas me tahame. Manifestide vorm on vaba, aga võtke kaasa kolme kuni kümne alapunktiga feministlik manifest ja lugege ette või loeme meie! Kui endal nii palju punkte ei jagu, tulge ikka ja arutame üksteise feministlike manifestide kõrval ka varasemaid manifeste! Milline oleks feministlik hariduspoliitika? Aga feministlikud maksu- ja sotsiaalpoliitikad? Feministlik arstiabi? Feministlik karistusseadustik või kultuuripoliitika? Täna ja kohe! Enne ja pärast vestlust on vaba lava sünnipäevakõnedeks ja muidu suhtlemiseks, koogi söömiseks.

Festivali kuraatorid on Margaret Tali ja Rebeka Põldsam ja seda korraldatalkse koostöös videokunsti platvormiga D’EST ja veebiplatvormiga Feministeerium.

6
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.