Tule tähista meiega naistepäeva!

Laupäeval, 7. märtsil kutsume kõiki tähistama naistepäevanädalavahetust. Oled oodatud Feministeeriumi kogukonnaruumi, kus saab osa võtta lugemisgrupi arutelust, veganfeminismi loengust ja jooga abil stressi maandada. Päeva lõpetame Kaisa Ling Thingi naistepäevabluusi ja peoga kohvikus TOPS. Loe lähemalt programmist. Kohtumiseni!

Programm

Tallinn Feminist Reading Groupi naistepäevaeri
12–13.30. Feministeeriumi kogukonnaruumis. Inglise keeles

Sissejuhatava ja introvertsete inimestega arvestava feministliku lugemisgrupi kohtumine. Sel korral loetakse osa raamatust “Feminist for the 99%: A Manifesto”. Teksti leiad siit. Osalejatelt ei oodata varasemaid teadmisi feministlikust teooriast ja oodatud on ka inimesed, kes ei ole grupi varasematel kohtumistel osalenud. Osalejatelt ootame ainult avatud mõtlemist ja oskust väljendada erimeelsusi lugupidaval viisil. Kui sul on lugemisgrupi kohta küsimusi, siis võid Facebooki kaudu võtta julgelt ühendust Tarun Gidwaniga.

Dagmar Kase loeng-vestlus “Miks vegan-feminism?”
14–15.30. Feministeeriumi kogukonnaruumis. Inglise keeles

Peale tähelepanu pööramise keskkonnasõbralikule elustiilile, peaksime suuremat tähelepanu pöörama ka eetikale. Keskkonnaeetika on meile esmajärguline, aga kuidas on teiste inimeste eetilise kohtlemisega, hoolimata nende kultuurilisest taustast, vanusest või soolisest enesemääratlusest? Ja kuidas on kõigi maalaste kohtlemisega? Earth First Clubi grupi eestvedamisel tutvustame kahte eetilise elustiili näidet – veganlust ja feminismi –, mida esindab üks inimene.

Dagmar, pikaajaline vegan ja feminist, tutvustab veganluse ja feminismi seoseid läbi oma veganfeministiks kujunemise loo. Dagmari taustaks on muu hulgas kultuuride uuringute õpingud Tallinna Ülikoolis, külalisuurijakarjäär Helsingi Ülikooli soouuringute instituudis ning naiste ja queer-kultuuri väärtustava LadyFest Tallinna kaaskorraldamine aastatel 2011–2014. Tutvu ka Dagmari blogiga DtheVeganFeminist.

Lõdvestavate joogavõtete õpituba õpetaja Ingaga
16–17.30. Feministeeriumi kogukonnaruumis. Eesti keeles

Jooga aitab stressirohketel aegadel pingeid maandada ning kogeda elu ja iseennast ausamalt ja vabana. Töötoas õpid lihtsaid lõdvestusvõtteid ja hingamisharjutusi ning sukeldud sügavasse joogalõdvestusse ehk jooga-nidra‘sse. Riietu mugavalt ja soojalt. Võimalusel võta kaasa joogamatt või tekk, millel saad lebada. Töötuba sobib algajatele. Osalema mahub kuni 15 inimest ja osalemistasu on annetuspõhine. Õpetaja Inga on pikaaegne joogajuhendaja ja joogaterapeut, kelle jaoks jooga pole vaid õhtused grupitunnid, vaid elu ja elustiil.

Naistepäevabluus Kaisa Ling Thingiga
18–18.30. Kohvikus TOPS (Soo 12). Eesti keeles

Kas teadsite, et esimene naistepäev peeti 1909. aasta veebruari lõpus Ameerika Ühendriikides, kus selle vedajateks olid justnimelt sufražetid, esimesed naisõiguslased, kes võtsid peagi oma hümniks Ida Coxi loo “Õige mutt ei hooli, tal on hoopis teise helistiku bluus” (“Wild Women Don’t Have the Blues”).
Tänu Eesti LGBT Ühingule tutvustab Eesti parim (olgugi et hetkel ainus) vodevillibluusimutt Kaisa Ling sajanditaguse USA silmapaistvamaid bluusidaame ning tuletab meelde, et soostereotüüpide lõhkumine ja peavoolunormist erinevad seksuaalsed identiteedid pole mingi “tänapäeva mood”.

Pidu
19–23. Kohvikus TOPS (Soo 12)

Tšilli naistepäeva eelõhtul kamraadidega või kohta uusi sõpru. Muusikat mängivad DJ marmar ja Ikoona. marmar mängib head ja halba muusikat nii tiksumiseks kui tantsimiseks. Ikoona libiseb ja liugleb läbi erinevate muusikažanrite ja mängib lugusid, mis liigutavad nii keha kui ka vaimu. Natuke nostalgiat ja natuke rohkem rütme!

🩸 Ürituse jooksul saad annetada Solidaarne naistepäev 2020 algatusele, mis kogub raha, et soetada Eesti elavatele tüdrukutele ja naistele hügieenisidemeid.