fbpx

(Peaaegu) anarhistid

Pildil Tallinna Anarhistliku Raamatulaada logo

46. nädala väärt lugemine.

Eelnõu 107OE ehk feministide vaevatud kõrvad, Harku kinnipidamisasutus, Tallinna Anarhistlik Raamatulaat, tasuta asjade poe “Kraam” avamine ja feministlik PÖFF.

 1. Võrdõiguslikkuse probleemide komisjoni eelnõu läbis esimese lugemise. Loodan, et feministide vaevatud kõrvad jõuavad otsuse teiseks lugemiseks 24. novembril välja puhata.
 2. Keiu Virro valus mõttevälgatus Sirbis: “Aga vat seda lavastust vaadates jõuab üsna valuliselt kohale, et kuigi teoreetiliselt võib meil ju olla vabadusi nii et maa must (sõnavabadus, usuvabadus, vabadus end seksuaalselt määratleda ja mis kõik veel), siis praktikas näib, et ikka jõle lühike maa on sinna tagasi, kus naistel polnud veel valimisõigust ja homoseksuaalsuse eest võis pokri sattuda.”
 3. Samal ajal paralleeluniversumis ehk Kristiina Ojulandi diagnostika.
 4. Nastja Pertšjonok analüüsib Harku kinnipidamisasutuses toimunud vahejuhtumi laiemat konteksti.
 5. Kuidas rassism ja võõraviha ühe perekonna lugu on mõjutanud.
 6. “Baby girl born to Yazidi refugees trapped in Estonian asylum system” ehk The Guardian kirjutab Harku kinnipidamisasutusest.
 7. ETV poliitikasaadete soolise esindatuse argine statistika: “Vabariigi kodanikud” M2/N2, “Foorum” M4/N2.
 8. Homme toimub teine Tallinna Anarhistlik Raamatulaat! Kava on rikkalik, vt ka sündmust FB-s. Kuigi registreerimise tähtaeg on möödas, siis soovitame heatahtlikult piiluda, kas õnnestub liituda töötoaga “Ristteed Eesti feminismis”.
 9. Vii oma kraam kohale – täna kell 15.00 avatakse tasuta asjade pood “Kraam”, perfonksidega ja puha (Kannelseelikud, Minna Hint!)
 10. Nädala lugemissoovitus: Aet Kuusik juhib feministid väärt filmide suunas “Feministi reisijuht PÖFFil. 10 soovitust”.

Loe eelmise nädala kokkuvõtteid siit.

0
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Naised on riigi vaenlased?

Elasin viimast aastat Poolas – olin siis kuueaastane –, kui minu koduküla lähedal randus Taani kodanikeliikumise Naised Lainetel abordilaev. Langenorti-nimelisel…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.

Ostukorv
 • Ostukorvis pole tooteid.