fbpx

Vali ära! Inimlikkus ja Istanbuli konventsioon

Ekraanitõmmis presidendi Facebooki lehelt

17.09–07.10 uudiskiri.

Valisime ära (juba saab!), olime tunnistajaks teleekraane ja rahva südant heledaks löövale siirusepuhangule saates “Suud puhtaks” ja ratifitseerisime Istanbuli konventsiooni. Lisaks põnevaid feministlikke tegutsemis- ja lugemissoovitusi!

Vali ära!

Kohalike omavalitsuste valimised on alanud. Elektrooniliselt saab hääletada 11. oktoobrini. Valimispäeval, 15. oktoobril saab hääletada vaid oma elukohajärgses valimisjaoskonnas. 

Loe Feministeeriumi intervjuudesarja hiljuti poliitikasse tulnud naiskandidaatidega ning uuri, keda soovitavad LGBT+ inimestel ja nende sirgetel toetajatel oma tegijatest valida eri parteid ja valimisliidud.

Inimlikkus, otse südamesse

EKRE lõikab enne KOV valimisi populaarusskasu kooseluseaduse tühistamise hääletuse korraldamisega. Kooseluseaduse üle arutati ka ERRi saates “Suud puhtaks”, kus olime tunnistajaks ammu igatsetud siirusepuhangule EELK Risti koguduse õpetaja Annika Laatsi suust. Laats saab sadu toetuskirju ja ei kahetse midagi, kuid on sunnitud oma positsiooni EELK kirikuvalitsusele ametlikult selgitama. EIK juhataja Kari Käsper viitas saates Riigikohtu suvisele otsusele, milles leiti, et samasoolistel paaridel on õigus perekonnaelu kaitsele.

Loe lisaks saates sõna võtnud Uljana Ponomarjova artiklit Eesti samasooliste vanemate perede laste õiguste kaitsetusest ja Ahto Lobjaka laiemat konteksti andvat analüüsi.

Istanbuli konventsioon

Riigikogu ratifitseeris (häältega 79 poolt ja 6 (EKRE) vastu) naistevastase ning perevägivalla ennetamise ja tõkestamise Euroopa Nõukogu konventsiooni ehk Istanbuli konventsiooni. 

Nüüdsest on ahistav jälitamine, naise suguelundite sandistav ümberlõikamine, sundabielu ja inimkaubanduse ohvrilt seksi ostmine loetud kuriteoks.

Riigikogu toetus Istanbuli konventsiooni ratifitseerimisele. Foto: Keit-Pentus Rosimannuse Facebooki leht
 • EKRE Viljandi esinumber nägi kiusamisvastases mänguasjas homopropagandatonti
 • Armastuse Tee on tulnud, et jääda. 50% müügist annetatakse Eesti LGBT Ühingule
 • Sel poolaastal mõtiskleme Nullkulu blogiga ökofeminismi teemal. Loe alustuseks lihtsat ülevaatest nullkulu kehatoodetest
 • Krister Paris muheledes vanemapuhkusel saadud õppetunnist, et nõud ei pesegi end ise ära
 • Ester Eomois selgitab, miks Eestis elavad naised võisid selle aasta 25. septembril pillid kotti panna ja puhkama minna

Tegutse!

To see the Aside click here.To hide the Aside click here.
Hakka Feministeeriumi püsitoetajaks! Kasvõi väike, ent igakuine summa aitab pikas perspektiivis meie jätkusuutlikust tagada.

 • Kohtumine Iraani kunstniku Sepideh Rahaaga sündmusel Coffee without Borders Kraamis, täna kell 12.00
 • Millal viimati Rakveres käisid? LGBTI filmifestival Festheart Rakveres, veel täna ja homme
 • Aga Helsingis? Feministide kohtumispaik FemF, 21.10
 • Leia huvitavaid üritusi Eesti LGBT Ühingu hooaja sündmuste nimekirjast!
 • Eike Epliku isikunäitus “Ilu salong” Tartu Kunstimajas, avatud kuni 15.10
 • Birgit Püve Vao küla mitmekülgset ajalugu lahkav näitus ”Varjupaik“ Tallinna Linnagaleriis, avatud kuni 15.10
 • Eesti dekadentliku kunsti näitus “Kurja lillede lapsed”, avatud kuni 25.02

Lugemissoovitused

To see the Aside click here.To hide the Aside click here.
Aare Pilv: “Kaljulaidi presidentuur on suurepärane võimalus üheks üsna lihtsaks mõtteharjutuseks: jälgida kõike, mis tema kohta öeldakse ja kuidas temaga räägitakse, ning kujutleda, et ta on mees. See annab head mõtteainet selle kohta, kuidas sugusid praktikas erinevalt koheldakse.“

 

2
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Naised on riigi vaenlased?

Elasin viimast aastat Poolas – olin siis kuueaastane –, kui minu koduküla lähedal randus Taani kodanikeliikumise Naised Lainetel abordilaev. Langenorti-nimelisel…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.

Ostukorv
 • Ostukorvis pole tooteid.