Ahistamisest, meil ja mujal

07.10–29.10 uudiskiri.

Oktoober oli korraga õõvastav ja julgustav kuu: hulk Eesti naisi julges avalikult öelda, et nad on kogenud seksuaalset ahistamist. Lisaks analüüsiti valimistulemusi ja tehti ettepanek muuta soolise võrdõiguslikkuse seadust. 

Ahistamine

Kõigepealt rääkisid psühhiaater Mehilase patsiendid vastuvõtul talutud seksuaalsest ahistamisest (käperdas ja helistas eraviisiliselt naispatsientidele) ning ebameeldivatest ja kohatutest küsimustest (kas nad eelistavad oraal- või anaalseksi, mis poosid neile meeldivad, soovitas korduvalt depressiooni ravimiseks “vägistada mõni mees ära”).

Seejärel tuli ilmsiks Eesti äridelegatsiooni Malaisia peol juhtunu, kus endine peaminister Rõivas üle piiri astus ning siis seda vassimise, töö kaudu survestamise ja PR-nõunike abil siluda püüdis. Õnneks ei taganenud naispool oma versioonist, küll aga Rõivas riigikogu aseesimehe ametikohalt.

Meedias koputasid meeste südametunnistusele nii Aro Velmet kui ka Rain Kooli. Rebeka Põldsam kirjutas vastutusest ja võimu kuritarvitamisest ning Reena Purret sooneutraalse kasvatuse vajalikkusest. Vaata järele ka ahistamise teemalist “Suud puhtaks” saadet.

Ahistamiseteemaga käisime muu maailmaga ühte sammu. USAst alguse saanud #metoo-kampaania alustas ka Eestis nii mõnegi vajaliku arutelu. Globaalsel tasandil toimunud võtsid hästi kokku Rebecca Solnit ja ERRi välisuudised.

Vaata oma kodukoha valimiste tulemusi ja uusi võimuliite siit.

Tegutse!

Lugemissoovitused