Jaanuar: marsime uude aastasse!

Uus aasta tähendab sageli lubadusi, plaane ja soove. Kes lubab hakata sööma kaerakliisid, kes plaanib karmoškakurustele minna, kes unistab naiste käsitööringist ja twerkimisest. See kõik on ka meile tuttav. Uuel aastal unistame spetsiifilisemalt sellest, et 2019. tähendaks palju ja head feministlikku kirjandust ja ajakirjandust, filme ja seriaale, kunsti ja muusikat, ägedaid algatusi ja koostööprojekte. Kui elu tundub nõme ja valimised põhjustavad ärevust, aitab koondumine ja aktivism. Nii võid leida uusi sõpru ja toredaid kohti ja avastad ühel hetkel, et sa polegi ainus inimene Eestis, kes ennast feministiks peab, meid on veel! Mis võiks elu veel paremaks teha?

Plaanime ka ühte väga konkreetset muudatust – tahame tuleval aastal luua ruumi, feministide kohtumispaiga, kus oleks võimalik hängida, plaane sepitseda, feministlikke töövõtteid harjutada ja kirjutuslauda kasutada. Ühtlasi vajame kohta, kus vääriliselt saaksime hoida oma feministlikku raamatukogu, mõnda mugavat tugitooli, veekeedukannu ja ühte auhinnaks saadud klaasist küünlajalga. Otsingud käivad kinnisvaraportaalides tuhnides, omanikega otse suheldes ja ametlikke teadaandeid jälgides. Loodame väga, et saame 2019. aastal lugejaid ja teisi sõpru juba endale külla kutsuda. Kaugtöö ja internet on vahvad leiutised, aga kui juba söögipoes saab maksta ja pakke saata ilma ühegi inimhingega suhtlemata, siis tundub aeg õige, et vastupidi voolu ujuda ja füüsilist lähedust otsida. Nurr.

Paar lubadust ka: lubame, et kirjutame edasi ning kaagutame raadioeetris (ja mujal, kui võimalus tekib). Lubame, et korraldame kohtumisi ja vestlusringe. Lubame rohkem kassipilte. Lubame, et hoiame lippu kõrgel.

Ära kaaguta

Uue aasta mõtetest plaanime rääkida ka meie järgmises podcast’is “Ära kaaguta!”, mis läheb eetrisse reedel, 11. jaanuaril. Meile tuleb ka üks tore külaline rääkima naiste marsist, sest kohe-kohe on võimalus endale selga ajada suusakombe ja võtta kätte plakat.

Marsi ja koo meiega

Kas tahaksid naiste marsile tulla, aga tahaksid seda teha seltskonnas, sest seltsis on segasem? Tule ja marsi Feministeeriumi salgas. Registreerumiseks saada oma nimi (või nimed, kui registreerid mitme eest) ja kontaktinfo meiliaadressile nele@feministeerium.ee. Sel juhul pole sul vaja naiste marsi registreerimisvormi eraldi täita, vaid pead marsipäeval kohale tulles lihtsalt meie kärtsroosat lõvidega lippu otsima. Ja kui tahad ennast eelnevalt lainele viia, tule kudumisklubisse, mis toimub juba homme, neljapäeval kl 18 Kalamajas.

Saame vanemaks

Feministeerium tähistab jaanuaris oma neljandat sünnipäeva! Kokkuvõtete tegemiseks koguneme autorite ja sõpradega 27. jaanuaril kell 13 EKKMi kohvikusse Tallinnas, kus arutame feminismi ristumispunkte teiste aktuaalsete liikumistega, nagu nullkulu ja keskkonnaaktivism. Sünnipäev ja vestluspaneel toimub festivalil TOKSI-LINE. Soovid teha meile kingitust? Suurim kingitus on annetajad. Löö kampa siin!

Toimetuse veerg on igakuine kokkuvõte Feministeeriumi kollektiivi mõtetest ja plaanidest, teisi saad lugeda siit