Juuni: kas oleme nüüd vabad?!

Eestis on eriolukord lõppenud, alles on jäänud ainult tervishoiualane hädaolukord. Kas me oleme nüüd vabad? Miskipärast ei tundu nii. (Vaadates enda valitsejate poole.) Aga igatahes on meil taas vabadus korraldada üritusi, jahvatada raadioeetris, saada kokku, käia maskidega meeleavaldustel (oh the irony!) ja praktiseerida kahemeetrist distantsihoidmist. Ja see paneb pulbitsema.

Üks asi, mis loovkirjutajatele pähe taotakse, on see, et hüüumärgid on saatanast. Kõige parem oleks kui neid üldse ei oleks, aga kui on, siis maksimum üks hüüumärk teksti kohta. Ükskõik kas tegemist on telliskiviromaani, luuletuse või toimetuse veeruga. Ajakirjandusest tuleks need kindlasti ära koristada ja tekst enne avaldamist tolmuimejaga üle käia, et karjatusi pole kogemata sisse lipsanud. Kui kasutate hüüumärke liiga palju, kaotavad nad peagi oma jõu! (Hüüatust märkasite?!) Seekord otsustasime seda reeglit eirata, sest pulbitseme. Võtame endale veel selle ühe vabaduse.

Podcast on tagasi!

IDA kuudis on karantiin läbi ja Viisik on tagasi eetris. Reedel 29. mail kl 15 rääkisid nad elust ja eksimisest karantiiniajal, kuidas sellises kriisis ilma hullumiseta meediat tarbida, miks koroonakevad mõnele meeskirjanduskriitikule kehvasti mõjus ja kuidas korilus on ohtlikum kui küttimine. Vahele ka mõned eriti head muusikapalad. Kuula saadet järele siit.

Meie miniraamatukogu viimane pärl, annetatud (aitäh, Ireene!). Hetkel küll Viigi käes, kes lihtsalt lahti ei lase.

Kontor on taas avatud!

Alates homsest ootab Nele taas lugejaid ja sõpru kontorisse külla. Tule teed jooma, uusi raamatuid laenutama ja eriolukorra ajal tekkinud ideid jagama. Juunis ja augustis oleme avatud teisipäeviti vahemikus 12–18 ja kolmapäeviti vahemikus 16–19. Juulis on kontor puhkusel.

Üritused on taas alanud!

Sel laupäeval, 6. juunil, sõidame ratastega Kakumäe randa. Rannas peame pikniku ja vaatame, kuidas julgemad ujumas käivad. Kui huvilisi jagub, siis sõidame tiiru ka 20 juunil. Kui kuni 25 km pikkune sõit sind ei peluta, siis kirjuta oma liitumissooviga meile sotsiaalmeedias või Nelele nele@feministeerium.ee.

Lugejad saavad jälle kaasa rääkida!

Tahame sinust kuulda! Tähistasime selle aasta alguses 5. sünnipäeva ja tahame teada, mida sa oma lemmikult Eesti feministlikult väljaandelt ootad. Palun täida küsitlus, et saaksime seda teada. Vastamine võtab 10 minutit ja vastuseid ootame kuni 31. augustini. Küsitluse leiad siit.

Toimetuse veerg on igakuine kokkuvõte Feministeeriumi kollektiivi mõtetest ja plaanidest, teisi saad lugeda siit